Rekordowa zbiórka WOŚP

  • 17.02.2021, 15:17 (aktualizacja 17.02.2021, 15:19)
  • Ryszard Bańka
Rekordowa zbiórka WOŚP
Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był zupełnie inny od tych, które pamiętamy… Jak wszystko w ostatnich miesiącach, tak również w tej sytuacji musieliśmy się dostosować i wymyślić cały szczecinecki finał od nowa.
Sztabowe Puszki Stacjonarne – zaczęły grać z „Orkiestrą” już w połowie grudnia. Skarbonki stacjonarne stanęły w kilku punktach : Sklep Osiedlowy przy ul. Kołobrzeskiej, Sklep odzieżowy InFlagranti, Sklep ogrodniczy ,,Ogród'', Salonik Prasowy przy Polo Markecie, Sklep ,,Pod Arkadami", Gabinet Terapii Sensorycznej ,,Pewny Krok" w Bibliotece Dziecięcej- kiermasz książkowy. Dziękujemy !
E-Skarbonki – zbieraliśmy również internetowo. Dzięki założonym eSkarbonkom do kwoty ogólnej doszło ponad dwa i pół tysiąca złotych.
Licytacje – w tym roku licytacje zorganizowaliśmy na portalu aukcyjnym Allegro, ponieważ nie było możliwości licytowania na portalu typu facebook, a już tym bardziej na żywo. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę! Dzięki licytacjom zebraliśmy ponad sześćdziesiąt tysięcy złotych.
Finałowa niedziela – niestety nie mogliśmy zaprosić Was w tym roku do Kina ,,Wolność", ale postanowiliśmy zagościć w Waszych telewizorach, telefonach, tabletach, komputerach. Wymyśliliśmy transmisję LIVE z naszej mini sceny spod Ratusza. Było tak wiele zależności, tak wiele rzeczy, które mogły pójść nie tak, ale wszystko udało się znakomicie. W naszym wspólnym graniu było bardzo dużo radości i spontaniczności. To był żywioł, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Mówiliśmy o bieżących aukcjach na allegro, pokazywaliśmy przedmioty, które można było licytować na Allegro, wspominaliśmy finały WOŚP z lat ubiegłych. Był Kiermasz z różnymi atrakcyjnymi fantami, na zmarzniętych i głodnych czekała pyszna gorąca zupa. A podsumowaniem tej niezwykłej imprezy było taneczne światełko do nieba, przygotowane przez panią Katarzynę Balon i dorosłych tancerzy z Aidy.
W tym roku na ulicach naszego miasta było nieco mniej wolontariuszy niż w latach ubiegłych. Ale za to do drużyny wolontariuszy dołączyli Panowie Burmistrzowie ! Wolontariusze zebrali na mieście ponad sześćdziesiąt tysięcy zł.
Dzięki takiemu zaangażowaniu w działalność charytatywną nasze miasto pobiło ubiegłoroczny rekord. Zebraliśmy na tę chwilę 124.561,49 zł. A to nie wszystko, bo w puszkach były również waluty obce, które po przeliczeniu również zostaną doliczone do naszej zbiórki. Czekamy zatem na oficjalne rozliczenie ze strony Fundacji WOŚP. Do tej kwoty dołożyli się także nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Iwinie oraz mieszkańcy Iwina, organizując na swoim terenie licytacje. Zebrali oni kwotę 1.517,00 zł
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się czynnie w organizację 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szczecinku. Szczególnie naszym wolontariuszom, których było w tym roku 50 osób, którzy jak zawsze, pomimo mrozu, zbierali do puszek na terenie miasta. Dziękujemy również całemu sztabowi, ludziom zaangażowanym w organizację finału i pracownikom Samorządowej Agencji Promocji i Kultury, bez których ten finał, z całą pewnością, nie byłby taki radosny.
Przedstawiamy sponsorów-darczyńców, pamiętając o tych , którzy chcieli pozostać anonimowi: Burmistrz Daniel Rak, Wiceburmistrz Maciej Makselon, Poseł Jerzy Hardie Douglas ,OLD SCHOOL OF ENGLISH Rafał Romanowski, WZ Eurocopert sp. zo.o., Kowalstwo Artystyczne Krzysztof Wronowski, OSiR, SAPiK, Sklep Jubilerski Bogusław Kaczmarek, Monika Firaza-Mrozicka, Jacek Juriewicz, Magdalena Nowatkowska, Anna Staszewska-Olechnowicz, Fizjo Zwierz, Max- Wet, FotoChrom, Studio Urody Miracle Paulina Wajda, COSMETIN Marta Czuszel, Robert Antosz, SzLOT, CEEiRJ, Zwiazek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty, Punkt Jubilerski przy TESCO, Starostwo Powiatowe, Szczecinecka Fundacjia na Recz Osób Poszkodowanych w Wypadkach Komunikacyjnych, Nadleśnictwo, Spin, Papirus Plus, Salon Estetica, Salon Monroe, Salon Kosmetyczny Paola, Motyli Dotyk, Gabinet Kosmetologii Lidia Kotyrło, Pastelove, Manifaktura Studio Stylizacji, Sante Club, Salon Trendy Emilia Kraska, Lullaby Nail Studio, Clean Skin, Taatto&Piercing, Gabinet Medycyny Naturalnej Danuta Volki Drożdżowska, Fizjoterapia Anna Brambor, Stomatoligia Monika Grobelna, Salon Optyczny Victoria, Nauka Jazdy Omega, Irish Pub, Pierogarnia Dom Woźnego, Katarzyna Skowrońska - Sklep Osiedlowy ul. Kołobrzeskiej 14, Piekarnia SATURN, Cukiernia Bagietka, Panderossa, Oregano/ Pizzeria Burger, Wesołe Kulki, Restauracja Złota Rybka, Ewa Umińska, Restauracja Strefa Smaku, Folklor Jastrowie, Due Gusti, Sklep Witaminka, Cukiernia Oleńka, Cukiernictwo Pianowscy, Hibari Sushi Bar, Pan i Pani Slim, Gospoda Obiady Domowe, Nugatowe Torty, Domowe Wypieki Monika Górska Osuch, Monika Wojciechowska, Tortowa Pasja -Adrianna Brambor Fil, Ośrodek Jeździecki Lipowy Dwór, Party Shop, Focia Box Fotobudka i Selfie Mirror, PSB Mrówka, Myjnia Samochodowa przy ul .Sikorskiego, DPS Borne Sulinowo, ,,ATUT'' Warsztat Terapii Zajęciowej, Jarsław Kozanecki, Krzysztof Kutrowski, Mirosław Korkus, TV Zachód, TV Gawex, Klub Poetycki OPAL, Krystyna Mazur, Piotr Rozums, Alicja Tyszkiewicz, Leonard Jaworski, Lulu Viola Sklep, AQUA TUR, ,,Z miłości do kreatywności'', Anna Gąsiorowska, Pol Dance Nela Grzywacz, Wolontariat przy Zespole Szkół Technicznych, Maksymilian Grzegorczyk, MKS Gryf Szczecinek, Kwiaciarnia ZIELNA, Straż Miejska, Przemysław Bielas, Salon Dobrego Snu, Butik Fashion Gallery, Sklep Pod Arkadami, Sklep In Flagranti.
Osobne podziękowania należą się Pani Monice i całemu jej Zespołowi za niezwykle sprawną organizację pracy w sztabie liczącym pieniądze w dniu finału.
Do zobaczenia za rok, SIE MA kochani !
Ryszard Bańka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe