Szczepienia nauczycieli

  • 15.02.2021, 15:20 (aktualizacja 15.02.2021, 15:39)
  • Ryszard Bańka
Szczepienia nauczycieli

Dziś w Polsce rozpoczęły się szczepienia przeciw COVID-19 dla nauczycieli. W tzw. pierwszej grupie zaszczepieni zostaną nauczyciele pracujący stacjonarnie, mający bezpośredni kontakt z uczniami, a więc m.in. nauczyciele przedszkoli, klas I-III szkół podstawowych, szkół specjalnych,nauczyciele i instruktorzy praktycznej nauki zawodu, pracownicy pedagogiczni poradni psychologiczno-pedagogicznych, a także kadra kierownicza tych szkół i placówek oraz pracownicy żłobków.

 

Nauczyciele szkół podstawowych już otrzymali pierwsza dawkę szczepionki. Spośród 290 nauczycieli ze szkół podstawowych chęć zaszczepienia zgłosiło ponad 80. Przypomnijmy, nauczyciel zgłasza chęć zaszczepienia dyrektorowi, a dyrektor ma obowiązek zarejestrowania do szczepienia. W szkołach, w których nadzór sprawuje samorząd powiatu na ponad 190 zatrudnionych chęć zaszczepienia zgłosiło 127 nauczycieli. Natomiast w powiecie zgłosiło się 237 nauczycieli. Nauczycielom na terenie całego kraju zostanie podany preparat firmy AstraZeneca. Każdy z dyrektorów jest w stałym kontakcie z pielęgniarką epidemiologiczną Grażyną Wiśniewską, która ustala grafiki szczepień i czuwa nad ich prawidłowym przebiegiem. Jak oznajmiła pielęgniarka epidemiologiczna cały proces szczepienia potrwa od 3 do 4 dni.

Ryszard Bańka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe