Kasa na walkę z bezrobociem

  • 29.01.2021, 20:47 (aktualizacja 29.01.2021, 21:09)
  • Ryszard Bańka
Kasa na walkę z bezrobociem

19 stycznia po raz pierwszy w tym roku obradowała Powiatowa Rada Rynku Pracy. Gremium podsumowało miniony rok oraz zdecydowało o podziale środków na najbliższe 12 miesięcy.

W 2021 roku na aktywne formy przeciwdziałaniu bezrobociu w ramach Funduszu Pracy oraz tarczy antykryzysowej Powiatowy Urząd Pracy w Szczecinku będzie miał do dyspozycji ponad 13.155 mln zł. Ponad 7,6 mln zł w ramach tzw. algorytmu oraz tarczy antykryzysowej, ponad 5,5 mln. zł w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Jedna z najważniejszych decyzji podjętych przez Radę dotyczyła zwiększenia kwot dotacji oraz refundacji dla osób bezrobotnych i firm, ubiegających się o wsparcie w związku z utworzeniem miejsca pracy. Na ten cel zarówno osoby bezrobotne jak i firmy będę mogły otrzymać 28 tys. zł.

1,2 mln zł będzie miał do dyspozycji Powiatowy Urząd Pracy z przeznaczeniem na zatrudnienie mieszkańców gmin powiatu szczecineckiego w ramach robót publicznych.

Będzie też zdecydowanie więcej środków na szkolenia dla pracowników w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego (350 tys.), które w 40% będą kierowane do podmiotów związanych z ochroną zdrowia a 60% dla pozostałych firm.

 

Ryszard Bańka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe