Przyszła zima

  • 15.01.2021, 16:29 (aktualizacja 15.01.2021, 16:50)
  • Ryszard Bańka
Przyszła zima
Przyszła wreszcie zima. Śnieg pada prawie codziennie. Z zimy cieszą się dzieci, a dla kierowców jest to utrapienie, no bo zima niesie ze sobą wiele czasem niezbyt przyjemnych niespodzianek.

Górka rynkowa jest oblężona. Ostatni dzień zimowych ferii i lekki mróz zachęcił dzieci do skorzystania z możliwości jazdy na sankach. Ten rodzaj rozrywki w Szczecinku od lat nie był możliwy do realizacji ze względu na brak śniegu. Teraz, gdy sypnęło, przyszła pora na ich wyciągniecie gdzieś z zakamarków domowych schowków i ich dobre wykorzystanie. Drogi w naszym regionie wyglądają nie najgorzej. Główne trasy są czarne i w miarę bezpieczne, co nie znaczy, ze można szarżować i jechać na złamanie karku. Zawsze trzeba pamiętać o czyhających zagrożeniach takich jak oblodzenie czy tez niespodziewana przeszkoda na jezdni. Może to być dziura w jezdni, a może dzikie zwierzę. Na drogach lokalnych jest gorzej. Większość z nich jest utrzymywana na biało, co oznacza, że może na nich zalegać śnieg, a może się też tworzyć lód. Szybka jada w takich koleinach może źle się skończyć. Pamiętajmy o tym teraz, gdy na drodze wszystko może się zdarzyc.

Ryszard Bańka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe