Wideokonferencja z wojewodą

  • 13.01.2021, 14:36 (aktualizacja 13.01.2021, 14:44)
  • Piotr Rozmus
Wideokonferencja z wojewodą

W posiedzeniu, którego głównym tematem były szczepienia przeciw COVID-19 uczestniczył starosta Krzysztof Lis

Wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki spotkał się dziś (12.01) ze starostami, burmistrzami i wójtami z terenu naszego województwa. Głównym tematem wideokonferencji były szczepienia przeciw COVID-19. Uczestniczył w niej również starosta Krzysztof Lis oraz burmistrz Daniel Rak.

Aktualnie trwają szczepienia osób z tzw. grupy zero. 4 stycznia rozpoczęło się szczepienie personelu medycznego, pomocniczego i pracowników administracji szczecineckiego szpitala. Do końca bieżącego tygodnia zostanie zaszczepionych ok. 1000 osób.

Jak poinformował wojewoda, jeszcze w tym tygodniu rozpoczną się również szczepienia osób z grupy pierwszej. Od 15 stycznia rejestrować mogą się seniorzy 80+, od 22 stycznia seniorzy 70 +, zaś od 18 do 22 stycznia szczepieni będą pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej oraz Dziennych Domów Pomocy Społecznej. W przypadku tych ostatnich, do poszczególnych placówek będą oddelegowane mobilne grupy ds. szczepień.

Warto przypomnieć, że istnieją trzy sposoby rejestracji: internetowe konto pacjenta, infolinia 989, oraz bezpośrednie zapisanie się w punkcie szczepień.

Wojewoda zgłosił się do włodarzy poszczególnych samorządów o pomoc w organizacji transportu do punktów szczepień osób niepełnosprawnych i starszych. Za ten mają być odpowiedzialne głównie gminy (wiejskie, miejskie oraz miejsko-wiejskie), a także jednostki OSP. Rząd będzie współfinansował dowóz w wysokości 80 % średnich kosztów. Dla miast powyżej 100 tys. mieszkańców przyjęto stawkę za przewóz 1 osoby niepełnosprawnej w wysokości 75 zł, dla pozostałych gmin – 65 zł. Transport osoby starszej, lecz sprawnej oszacowano na 30 zł. W każdym powiecie zostanie również powołany koordynator ds. szczepień.

W ciągu dwóch najbliższych dni pełnomocnik wojewody ds. szczepień spotka się podczas osobnej wideokonferencji z przedstawicielami poszczególnych powiatów. Starosta Krzysztof Lis, burmistrz Daniel Rak oraz wójtowie, burmistrzowie gmin powiatu szczecineckiego oraz komendant PSP, a także komendanci jednostek OSP prawdopodobnie będą uczestniczyć w rzeczonej konferencji już jutro.


 

Piotr Rozmus

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe