Pożegnaliśmy Ryśka

  • 11.01.2021, 14:18 (aktualizacja 11.01.2021, 16:59)
  • Ryszard Bańka
Pożegnaliśmy Ryśka
W sobotę na Cmentarzu Komunalnym Junikowo w Poznaniu pożegnaliśmy naszego wieloletniego Szefa i Przyjaciela Ryśka Rojszczaka. W kondukcie pogrzebowym szła najbliższa rodzina, a uroczystości pogrzebowe poprowadził ksiądz Zbigniew Grzegorzewski, niegdyś wikary w kościele św. Rozalii w Szczecinku, prowadzący pierwsze okruchy na niedzielę na antenie Telewizji Zachód. Rysiek odszedł 26 grudnia w szpitalu w Poznaniu. Był spirytus movens Telewizji Zachód.

Wraz z grupą kolegów w 1991 roku powołał Społeczny Komitet Budowy Telewizji Satelitarnej na Osiedlu Zachód. Zainwestował własne pieniądze, by zbudować stację czołową. Tak powstała pierwsza telewizja kablowa w Szczecinku. Z czasem telewizja rozpoczęła nadawanie programu lokalnego i przekroczyła granice osiedla Zachód i obecnie jest obecna w różnych punktach miasta, a dzięki przynależności do sieci Vectra może swoje materiały przekazywać do prawie trzech milionów widzów. Do końca lat osiemdziesiątych Ryszard zawodowo pracował w Mleczarni, a potem w Centrostalu. Stale czuwał nad Telewizją będąc prezesem Stowarzyszenia i redaktorem naczelnym Telewizji. Tak było do 2017 roku, kiedy to zmienił miejsce zamieszkania i wyjechał do Poznania. Najpierw zrezygnował z funkcji redaktora naczelnego telewizji, a w 2018 złożył rezygnacje z funkcji prezesa Stowarzyszenia pozostając w jego zarządzie. Często stawał za kamerą telewizyjną, nigdy przed. To powodowało, zw mieszkańcy nie wiedzieli, że to On jest spirytus movens tego przedsięwzięcia. Jego drugą pasją było żeglarstwo. Miał swoją łódź na Trzesiecku, pływał turystycznie. Pasją żeglowania zaraził zespół redakcyjny, raz w roku wypływaliśmy w morze. Był dobrym szefem, doskonałym ojcem i mężem. Telewizja Zachód, a wraz z nią lokalne dziennikarstwo, poniosło ogromną stratę. Na cmentarzu Komunalnym Janikowo w Poznaniu zegnała Go najbliższa rodzina, przyjaciele i znajomi. Msza w intencji Zmarłego zostanie odprawiona jutro, tj. we wtorek w kościele Ducha Świętego w Szczecinku o godz. 18.30.

Ryszard Bańka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe