Żegnaj Przyjacielu

  • 28.12.2020, 13:11 (aktualizacja 28.12.2020, 13:17)
  • Ryszard Bańka
Żegnaj Przyjacielu
Dzisiejsze Aktualności rozpoczynamy od bardzo smutnej wiadomości. Po ponad miesięcznej walce z koronawirusem zmarł Ryszard Rojszczak założyciel i wieloletni prezes Telewizji Zachód. Ta wiadomość spadła na nas jak grom z jasnego nieba, wiedzieliśmy, że walczy z Covidem, ale mieliśmy nadzieję, że go zwalczy. Pomagał mu w tym respirator, a wcześniej dostał osocze. Wirus okazał się jednak silniejszy.

Ryszard z grupą kolegów w 1991 roku powołał Społeczny Komitet Budowy Telewizji Satelitarnej na Osiedlu Zachód. Za własne pieniądze zbudowali stację czołową. Tak powstała pierwsza telewizja kablowa w Szczecinku. Z czasem telewizja rozpoczęła nadawanie programu lokalnego i przekroczyła granice osiedla Zachód i obecnie jest obecna w różnych punktach miasta, a dzięki przynależności do sieci Vectra może swoje materiały przekazywać do ponad dwóch i pół miliona widzów. Do końca lat osiemdziesiątych Ryszard Rojszczak zawodowo pracował w Mleczarni, a potem w Centrostalu. Stale czuwał nad Telewizją będąc prezesem Stowarzyszenia i redaktorem naczelnym Telewizji. Tak było do 2017 roku, kiedy to zmienił miejsce zamieszkania i wyjechał do Poznania. Najpierw zrezygnował z funkcji redaktora naczelnego telewizji, a w 2018 złożył rezygnacje z funkcji prezesa Stowarzyszenia pozostając w jego zarządzie. Często stawał za kamerą telewizyjną, nigdy przed. To powodowało, zw mieszkańcy nie wiedzieli, że to On jest spirytus movens tego przedsięwzięcia. Jego drugą pasją było żeglarstwo. Miał swoją łódź na Trzesiecku, pływał turystycznie. Pasją żeglowania zaraził zespół redakcyjny, raz w roku wypływaliśmy w morze. Był dobrym szefem, doskonałym ojcem i mężem. Telewizja Zachód, a wraz z nią lokalne dziennikarstwo, poniosło ogromną stratę. Z rodziną łączymy się w bólu.

Ryszard Bańka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe