Święty Mikołaj dla osadzonych

  • 28.12.2020, 13:09 (aktualizacja 28.12.2020, 14:41)
  • Ryszard Bańka
Święty Mikołaj dla osadzonych
Z pozytywnym odzewem spotkał się apel kapelana więziennego z Czarnego, by zostać świętym Mikołajem dla osadzonych. Prezenty spłynęły nie tylko z Polski.

Jak już informowaliśmy ks. Marcin Gajowniczek, proboszcz parafii w Gwieździnie świadczący posługę w czarneńskiej jednostce, jest pomysłodawcą akcji „Dar od św. Mikołaja dla osadzonego w Zakładzie Karnym w Czarnem". - Cztery lata temu zaproponował, by osoby z wolności wysyłały kartki do osadzonych z obietnicą modlitwy za nich – informuje mjr Robert Trembowelski, rzecznik prasowy dyrektora Zakładu Karnego w Czarnem. - W zeszłym roku z kolei zbierał skarpety dla więźniów. W tym roku natomiast poprosił o koszulki i koszule. Jak zaznaczał, nie chodzi tu tyle o pomoc materialną, lecz o umiejętność podzielenia się dobrem z drugim człowiekiem. Chciał też aby osadzeni wiedzieli, że ktoś o nich myśli i modli się za nich.

Podobnie jak w poprzednich latach, odzew był pozytywny. - Zebraliśmy koszulki dla skazanych z całej Polski i zagranicy – nie kryje zadowolenia kapelan. - Piękne jest to, że znajomi i ludzie zupełnie anonimowi włączyli się w akcje. Razem z wychowawcami i psychologiem oddziału terapeutycznego rozdaliśmy świąteczne pakunki. Jak zawsze najcenniejsze było zdziwienie skazanych. Organizatorzy akcji dziękują wszystkim za dar serca.

Ryszard Bańka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe