Szopki pozbawione wolności

  • 16.12.2020, 19:31
  • Robert Trembowelski
                Szopki pozbawione wolności Robert Trembowelski


Szopki wykonane przez osadzonych odbywających kary w różnych częściach Polski wpłynęły na konkurs organizowany przez Zakład Karny w Czarnem. Jest to już jego  XXVI edycja.
- Inicjatywa konkursu zrodziła się na początku lat 90. w środowisku wychowawców działu penitencjarnego – informuje kpt.  Paweł Herchel, zaangażowany w przeprowadzenie konkursu. - Po zmianach społeczno – politycznych następowały zmiany w metodach pracy ze skazanymi. Zaczęliśmy wdrażać nowe formy pracy ukierunkowane zwłaszcza na sprawy rodzinne i tradycje między innymi wspólne wieczerze wigilijne, choinki dla dzieci skazanych, dni matki dziecka.
W tegorocznym konkursie wystawiono 33 prace osadzonych z 18 jednostek penitencjarnych. Do ich wykonania posłużono się drewnem, gipsem, słomą, zapałkami, papierem czy płótnem. Najwięcej powodów do zadowolenia mieli artyści zza krat z Zakładu Karnego w Wierzchowie, dla których przypadły dwa pierwsze miejsca. Zwycięska praca autorstwa dwójki osadzonych uzyskała 33 pkt. Praca na podium niżej zgromadziła punkt mniej (32 pkt.) Trzecie miejsce  z 31 pkt. uzyskała praca osadzonego z Zakładu Karnego w Koziegłowach. - Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a dla wszystkich uczestników składamy serdeczne podziękowania – podkreśla kpt. Paweł Herchel.
Wzorem lat ubiegłych jedna z szopek zostanie przekazana do Archidiecezji Warszawskiej dla Kardynała Kazimierza Nycza. Jest to kontynuacja tradycji rozpoczętej, gdy był on  biskupem diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Robert Trembowelski

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe