Kolejne spotkanie on line

  • 16.12.2020, 14:41
  • Ryszard Bańka
Kolejne spotkanie on line
Starosta Krzysztof Lis po raz kolejny spotkał się z dyrektorami szkół za pośrednictwem łącza internetowego. Dyskutowano o przebiegu kształcenia zdalnego oraz projektach i inwestycjach realizowanych w poszczególnych szkołach.

 W wideokonferencji wziął również udział przewodniczący Rady Powiatu Szczecineckiego Cezary Jankowski. Jak zwykle dyskutowano o nauczaniu zdalnym, a także o programach i różnego rodzaju inwestycjach realizowanych na terenie placówek. Po omówieniu przebiegu inwestycji analizowano realizacje dwóch programów: Pomorze Zachodnie – Bezpieczna Edukacja oraz rządowego wsparcia w wysokości 500 zł dla nauczycieli. Następnie starosta Krzysztof Lis przypomniał, że Powiat Szczecinecki zamierza aplikować o kolejne środki w ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych, na realizację trzech zadań, w tym dwóch oświatowych: budowy sali gimnastycznej w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym im. Jana Brzechwy w Szczecinku oraz modernizacji pracowni kuźni w ZST w Szczecinku. W najbliższym czasie uczniowie ostatnich klas będą ankietowani w ramach tzw. Centrum Wsparcia Doradczego.  Na zakończenie dyrektorzy jak zwykle przedstawili raporty z przebiegu zdalnego kształcenia. Nie zgłaszano większych problemów wymagających interwencji organu prowadzącego.

Ryszard Bańka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe