Śmiertelne żniwo wirusa

  • 18.11.2020, 14:50 (aktualizacja 18.11.2020, 15:08)
  • Ryszard Bańka
Śmiertelne żniwo wirusa
Koronawirus zbiera w Szczecinku tragiczne żniwo. Tylko w ciągu ostatnich dwóch dni zmarło w szczecineckim szpitalu siedem osób. Od początku pandemii wirus zabrał 10 osób z terenu powiatu szczecineckiego. Liczba zakażonych stale się zwiększa. W ciągu minionych dwóch dni w powiecie szczecineckim stwierdzono sto pięć przypadków zakażenia wirusem SarsCov 2. Od początku pandemii na terenie powiatu zachorowało prawie 1200 osób.

Tylko ostatniej doby na terenie powiatu stwierdzono 41 przypadków zakażeń Są to: dwie młode kobiety, dwadzieścia kobiet w średnim wieku, pięć starszych kobiet, jeden młody mężczyzna, pięciu mężczyzn w średnim wieku i ośmiu starszych mężczyzn. Wirus jest przewidywalny. Jedni przechodzą chorobę bezobjawowo, inni straszliwie się meczą. Obojętnie czy w domu czy w szpitalu mają poważne kłopoty z oddychaniem i poruszaniem się. Jak twierdzą ci, którym udało się zwalczyć chorobę, bolą wszystkie mięśnie i kości, a oddech przychodzi z trudem. Wirusa nie wolno w żaden sposób lekceważyć. Słychać głosy, że to ściema, że wirusa nie ma. Tak mówią ci, którzy jeszcze nie doświadczyli tych strasznych doznań na własnej skórze, albo nikt z członków ich rodzin lub znajomych nie stoczył nierównej walki z podstępną chorobą. Wirus jest i zbiera tragiczne żniwo. I właśnie dlatego, wszyscy, bez najmniejszego wyjątku powinniśmy stosować się do obowiązujących zasad. Ministerstwo zdrowia apeluje, by w przestrzeni publicznej bezwzględnie zakrywać usta i nos, otrzymywać dystans, a także często dezynfekować ręce. Pomieszczenia należy często wietrzyć, a bez wyraźniej potrzeby nie wychodzić z domów. Przestrzeganie tych zasad może powstrzymać zabójczego wirusa przed dalszym rozprzestrzenianiem się. To już nie są czcze ostrzeżenia.

Ryszard Bańka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe