Uwaga! Wirus!

  • 28.10.2020, 13:03 (aktualizacja 28.10.2020, 15:31)
  • Ryszard Bańka
Uwaga! Wirus!

Sytuacja dotycząca pandemii jest bardzo dynamiczna w całym kraju. Powiat szczecinecki nie stanowi pod tym względem wyjątku. Jednego dnia rejestruje się ponad 40 zakażeń, innego pojedyncze przypadki. Pandemia jednak nie zwalnia, dziś w Polsce potwierdzono ponad 18 tysięcy zakażeń.

 

Istnieje konieczność stosowania się do podstawowych zaleceń mających na celu zmniejszenie skutków zarazy. To, że mamy w Szczecinku szpitalny oddział dla chorych na Sarscov 2 nie zwalnia nikogo z tego obowiązku. Na oddziale już są pierwsi chorzy. Aby sprawnie móc prowadzić leczenie szpital musi zakupić nowy sprzęt, Zarząd Szpitala wystąpił już z wnioskiem do wojewody zachodniopomorskiego o dofinansowanie zakupu 5 respiratorów. A tymczasem inne jednostki zmagają się z trudnościami związanymi z pandemią. W mieście są trzy ogniska wirusa: to Komenda Policji, Szkoła nr 1 i Ośrodek Szkolno – Wychowawczy. W tej chwili jedyną skuteczną metodą zapobiegania rozprzestrzeniania się pandemii jest stosowanie zasady DDM i mycie rąk, o co apeluje prezes szpitala Anna Złotowska.

Ryszard Bańka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe