Kobiety mają dość

  • 28.10.2020, 13:01 (aktualizacja 28.10.2020, 15:33)
  • Ryszard Bańka
Kobiety mają dość

Nie cichną protesty kobiet po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie pandemii. Protesty mają miejsce również w Szczecinku. Kobiety protestują od czwartku. O niedzielnym proteście informowaliśmy.

 

W poniedziałek protestowano trzykrotnie. Wszystko zaczęło się na ulicy Wyszyńskiego, gdzie protestujący zablokowali ruch spacerując po przejściach dla pieszych. Policjanci mieli dużo pracy, by upłynniać ruch i jednocześnie zadbać o bezpieczeństwo osób na przejściach. Potem protesty przeniosły się na ronda, najpierw zablokowano rondo na ul. Cieślaka, a potem na Kołobrzeskiej. A jako ciekawostkę podajemy, że z zimowego snu obudziła się księżna Jadwiga Brunszwicka – olbrzymia lalka wykonana na potrzeby szczecineckiego art Pikniku. Figura Księżnej stanęła na ul. Bohaterów Warszawy. Jej twarz zasłonięto maseczką, a w rekach trzyma tabliczkę z napisem: Piekło Kobiet. Dziś, tj. w środę kolejne działania wyrażające sprzeciw wobec orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego.

Ryszard Bańka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe