Sesja on line

  • 26.10.2020, 16:04 (aktualizacja 26.10.2020, 17:16)
  • Ryszard Bańka
Sesja on line

W piątek w trybie on line obradowała Rada Powiatu Szczecineckiego. Podczas obrad była mowa o szpitalu, czetrum SM w Bornem Sulinowie i działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

 

Prezes szpitala Anna Złotowska przedstawiła sprawozdanie dotyczące funkcjonowania lecznicy w okresie ostatnich ośmiu miesięcy oraz informację o podjętych działaniach w okresie panującej pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Radni poznali szczegóły utworzenia na bazie ortopedii i interny oddziału dla chorych na COVID-19. Łóżka, które szpital wyznaczył dostosowując się do wytycznych wojewody zachodniopomorskiego nie są wyposażone w respiratory, a jedynie w stanowiska z tlenem. Szczecinecka lecznica zajmie się hospitalizowaniem tzw. lżejszych przypadków. Osoby w gorszym stanie zdrowia będą transportowane do placówek w Szczecinie lub ewentualnie Koszalinie i Wałczu. Prezes SM Piotr Misztak poinformował o działalności Centrum, a Małgorzata Kubiak – Horniatko wcześniej przesłała radnym sprawozdanie z działalności. W części uchwałodawczej radni dokonali zmian w budżecie i wieloletniej prognozie finansowej, wyrazili zgodę na utworzenie Społecznej Straży Rybackiej oraz uchwalenia jej regulaminu, a także w sprawie przejęcia części dróg od Dyrekcji Generalnej Dróg Krajowych i Autostrad.

Ryszard Bańka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe