Koronawirus nie odpuszcza

  • 23.10.2020, 12:40 (aktualizacja 23.10.2020, 13:44)
  • Ryszard Bańka
Koronawirus nie odpuszcza
Koronawirus ciągle w natarciu. Od jutra, czyli od soboty cala Polska w strefie czerwonej. W Szczecinku i powiecie szczecineckim liczba zakażonych ciągle się zwiększa. Dziś, tj. w piątek Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna poinformowała o kolejnych zakażeniach na terenie miasta i powiatu. Tym razem jest mowa o 29 osobach, których wirus dopadł.

Są to: jedno dziecko, jedna młoda kobieta, dziewięć kobiet w średnim wieku, pięć starszych kobiet, dziewięciu mężczyzn w średnim wieku i czterech starszych mężczyzn. Wirus nie odpuszcza, a zmienna ilość stwierdzonych zakażeń wynika z ilości pobranych i przebadanych wymazów. We wszystkich instytucjach wprowadzono nadzwyczajne środki ostrożności, aby zmniejszyć do minimum możliwość zakażenia. Wg wirusologów, obecne zakażenia to efekt tzw. płaskich kontaktów, czyli indywidualnych spotkań, kontaktów na ulicach czy w sklepach. Na terenie województwa odnotowano pięćset pięćdziesiąt osiem przypadków i pięć zgonów. W czwartek podano o pierwszym zgonie chorego z terenu powiatu szczecineckiego. Na terenie kraju odnotowany kolejny rekord stwierdzonych zakażeń – jest ich trzynaście tysięcy sześćset trzydzieści dwa. Wprowadzono nowe obostrzenia. W szkołach podstawowych nauka zdalna od klas czwartych. Dzieci i młodzież do lat szesnastu nie mogą samodzielnie poruszać się w godzinach od 8 do 16. Bary i restauracje zamknięte – produkcja posiłków tylko na wynos. Zakaz wszelkiego rodzaju spotkań powyżej 5 osób. Apel do seniorów o pozostanie w domach. W związku z gwałtownym wzrostem rozprzestrzenianiem się wirusa policja bardzo rygorystycznie sprawdza osoby przebywające na kwarantannie. Zero tolerancji zarówno dla tych, którzy łamią zasady kwarantanny jak i dla nie zasłaniających nosa i ust w przestrzeni publicznej – zapewnia oficer prasowy policji aspirant Anna Matys.

Ryszard Bańka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe