Wirus nie odpuszcza

  • 19.10.2020, 14:05 (aktualizacja 19.10.2020, 16:19)
  • Ryszard Bańka
Wirus nie odpuszcza
Powiat szczecinecki od soboty znalazł się w strefie czerwonej, co oznacza podejmowanie określonych środków ostrożności przy kontaktach międzyludzkich. Wg wirusologów, obecne zakażenia to efekt tzw. płaskich kontaktów, czyli indywidualnych spotkań, kontaktów na ulicach czy w sklepach.

W powiecie szczecineckim w sobotę podano informację o 20 zakażeniach, a w niedzielę o kolejnych 26. Dziś tj. w poniedziałek Wojewódzka Stacja Sanitarno-epidemiologiczna poinformowała o kolejnych zakażeniach. Jest ich mniej niż w niedzielę, bo dziewięć, ale to nie oznacza zmniejszenia zagrożenia. W związku z tym w ratuszu wprowadzono szczególny sposób przyjmowania interesantów. Do ratusza można wejść tylko głównym wejściem od strony Placu Wolności. Przy wejściu na interesantów czeka wyznaczony pracownik, który kieruje petentów najpierw do miejsca, w którym można odkazić ręce. Następnie wskazuje drogę do Biura Obsługi Interesanta, bądź właściwego wydziału. Takie działanie ma zapobiec ewentualnym zakażeniom. A na ulicach przed południem stosunkowo niewielki ruch. Widać, ze kto nie musi, nie wychodzi z domu co jest zgodne z apelami polityków i zaleceniami lekarzy. Specjalne obostrzenia i specjalny tryb obsługi interesantów wprowadzono w starostwie powiatowym. Rzecznik starostwa Piotr Rozmus zapewnia, że wprowadzone obostrzenia nie spowodują wydłużenia czasu załatwienia poszczególnych spraw.

Ryszard Bańka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe