Koronawirus i obostrzenia

  • 16.10.2020, 14:00 (aktualizacja 16.10.2020, 14:20)
  • Ryszard Bańka
Koronawirus i obostrzenia
No i stało się to, czego się obwialiśmy. Powiat Szczecinecki znalazł się w czerwonej strefie. W ciągu ostatnich dwóch tygodni stwierdzono u nas prawie 150 przypadków zachorowań na COVID 19. Ministerstwo Zdrowia do czerwonej strefy zalicza te miasta i powiaty, w których o ostatnich 14 dniach stwierdzono więcej niż 12 zachorowań na 10 tysięcy mieszkańców. U nas to znacznie przekroczono i liczba zakażonych stale rośnie.

 

Tylko w czwartek i piątek stwierdzono aż 32 nowy przypadki zachorowań. To powoduje, że mieszkańcy naszego powiatu od soboty zostają objęci dodatkowymi obostrzeniami. Są to:

- limit osób w sklepach - do 5 osób na kasę

- Działalność gastronomii w godz. 6-21

- Od poniedziałku wesela i inne imprezy są zakazane

- Podczas uroczystości religijnych w świątyniach, na cmentarzach i kaplicach maksymalnie 1 osoba na 7 metrów kwadratowych

- Zgromadzenia publiczne tylko do 10 osób

- szkoły wyższe i średnie ze zdalnych nauczaniem

- Podczas imprez sportowych trybuny puste, na imprezach kulturalnych 25 procent miejsc może być zajętych, to samo dotyczy kina

- w autobusach może być tylko połowa miejsc siedzących zajętych

- zamknięte baseny, aquaparki i siłownie

- zakazane są wszelkie kongresy i targi.

W związku z zaliczeniem powiatu do czerwonej strefy specjlany komunikat wydał starosta szczecinecki:

 

Starosta zwracam się do mieszkańców powiatu z apelem, o przestrzeganie wszelkich obostrzeń ustanowionych przez resort i rządowy sztab zarządzania kryzysowego.

- Nie bagatelizujmy zagrożenia. Dbajmy proszę o bezpieczeństwo nie tylko swoje, naszych bliskich ale również innych. Podchodźmy do siebie z szacunkiem i zrozumieniem. Dbajmy szczególnie o osoby starsze i wszystkie z tzw. grupy ryzyka. Pracownicy Starostwa Powiatowego w Szczecinku, są najlepszym przykładem na to, że stosowanie i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz postępowanie według popularnej ostatnio zasady DDM, a więc dezynfekcja, dystans, maseczki ma sens i jest konieczne. - napisał starosta.

Proszę Państwa o wyrozumiałość i wsparcie. Każdego dnia jako samorząd powiatowy, wprowadzając kolejne procedury i działania robimy wszystko co możliwe, aby ograniczyć skutki pandemii. Aby to się jednak udało potrzebna jest współpraca. Liczę na Państwa zaangażowanie, pomoc i współodpowiedzialność za drugiego człowieka dodaje starosta.

Szerzej działania starosty i zarządu powiatu omawia w Aktualnościach rzecznik prasowy starostwa Piotr Rozmus.

 

Ryszard Bańka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe