I znowu zakażenia

  • 14.10.2020, 14:59 (aktualizacja 14.10.2020, 15:14)
  • Ryszard Bańka
I znowu zakażenia

Koronawirus ciągle w natarciu. Dzis Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna poinformowała o kolejnych zakażeniach. Po dwóch dniach względnego spokoju, dzisiejsza informacja znowu szokuje.

Zakażenie wykryto u 15 osób. Są to: jedno dziecko, siedmiu mężczyzn i pięć kobiet w średnim wieku, oraz starsza kobieta i starszy mężczyzna. To prawdopodobnie spowoduje, iż znajdziemy się w czerwonej strefie, a to oznacza dodatkowe obostrzenia. Od jutra do soboty wstrzymane są planowe przyjęcia pacjentów do oddziałów chirurgii ogólnej i onkologicznej oraz chirurgii urazowo-ortopedycznej szczecineckiego szpitala. Powyższe wynika z faktu pozytywnych wyników badań osób z personelu w kierunku SarsCov2. Decyzja zapadła w porozumieniu z koordynatorami oddziałów. Czy 20 października szpital odwoła obostrzenie dowiemy się niebawem. A tymczasem pamiętajmy, że wiele zależy od nas samych. Przestrzeganie wszystkich reguł i zakazów na pewno zmniejszy ryzyko zakażenia. Stosujmy się do zaleceń i przestrzegajmy reguły DDM: dystans, dezynfekcja i maseczki.

Ryszard Bańka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe