Sukcesy tenisistów

  • 25.09.2020, 13:02 (aktualizacja 25.09.2020, 13:23)
  • Ryszard Bańka
Sukcesy tenisistów
Na kortach AZS Poznań odbył się XVIII Finał Talentiady tenisowej, w którym zespół ze Szczecineckiego Towarzystwa Tenisowego zajął trzecie miejsce w Polsce! Talentiada tenisowa to ogólnopolskie rozgrywki dla dzieci w wieku do 10 lat organizowane przez Polski Związek Tenisowy. Łączy w sobie konkurencje sprawnościowe, gry para tenisowe oraz tenisowe, w większości na małe pola.

Do rozgrywek zgłosiło się kilkadziesiąt zespołów z całego kraju. W składach wielu drużyn znaleźć można było zawodników notujących świetne wyniki w turniejach z cyklu Tenis 10, a nawet grających już z powodzeniem w turniejach do lat 12. W wielkim finale wystartowało 15 drużyn, które przeszły eliminacje wojewódzkie, a następnie półfinały krajowe. Warto dodać, że 3 miejsce w Polsce to zdecydowanie największe osiągnięcie zawodników ze Szczecinka w toku wieloletnich startów w zawodach Talentiady. Cały turniej wygrał zespół KKS Kalisz, a drugie miejsce zajął AT Masters Radom.

Szczecinecki zespół wystąpił w składzie: Mateusz Komicz, Wojtek Kun, Andrzej Waligórski, Alicja Szweda, Lena Pitra, Zuzanna Bobryk.

Trenerzy, którzy przygotowywali drużynę do Talentiady to Rafał Pitra i Józef Szpakowski

Ryszard Bańka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe