Prezent od osadzonych

  • 25.09.2020, 13:01 (aktualizacja 25.09.2020, 13:24)
  • Ryszard Bańka
Prezent od osadzonych
Zakład Karny w Czarnem zrobił prezent Terapeutycznemu Punktowi Przedszkolnemu w Szczecinku "Jaś i Małgosia". Obdarował placówkę tablicami edukacyjnymi wykonanymi przez osadzonych.

Przedszkole „Jaś i Małgosia" jest placówką, która kompleksowo wspiera terapeutycznie dzieci i ich rodziny poprzez wczesne wspomagania rozwoju dziecka. Placówka otrzymała od Zakładu Karnego w Czarnem tablice manipulacyjne, zabawki, które uczą, angażują i zachęcają do poznawania świata. - Tablica manipulacyjna, nazywana również tablicą sensoryczną lub tablicą aktywności, to spełnienie marzeń każdego malucha o swobodnym dostępie do miejsc będących zwykle poza jego zasięgiem – zapewniali obdarowani. - Potrzeba odkrywania i ciekawość świata, dzięki którym dzieci uczą się i rozwijają, zaspokajane są nie tylko za pomocą skomplikowanych i drogich zabawek, ale także w kontakcie z najprostszymi przedmiotami codziennego użytku.

- Przypomnijmy, że nie jest to pierwszy podarunek w tym roku od więzienników - informuje kpt. Robert Trembowelski, rzecznik prasowy dyrektora Zakładu Karnego w Czarnem. - Z okazji Dnia Dziecka jednostka przekazała dla dzieci zabawki wykonane przez osadzonych, natomiast dla pracowników – środki ochrony osobistej. Przedszkolaki miały również możliwość zobaczyć samochód Służby Więziennej przeznaczony do przewozu osadzonych.

Ryszard Bańka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe