Lisy w miescie

  • 23.09.2020, 14:51 (aktualizacja 23.09.2020, 15:50)
  • Ryszard Bańka
Lisy w miescie

Coraz częściej na naszych osiedlach spotykamy dzikie zwierzęta. Dziki, lisy, jeże to prawie już stali goście. Osiedle Zachód ostatnio odwiedziły młode lisy. Zwierzęta beztrosko bawiły się w okolicy ulicy Karlińskiej.

Lisy często podchodzą do siedzib ludzkich licząc, że tam można zdobyć coś do zjedzenia. Te przyszły prawdopodobnie z pobliskiego lasku. Nie niepokojone beztrosko hasały na trawnikach, podczas gdy ich rodzice z pewnością penetrowały pobliska okolicę szukając czegoś do zjedzenia. Lisy nie stanowią zagrożenia dla człowieka, ale nie wolno do nich podchodzić czy próbować głaskać. To nie psy domowe, to dzikie zwierzęta i trudno przewidzieć ich zachowanie. Jeżeli zauważymy, ze dzikie zwierzęta zachowują się dziwnie, natychmiast należy powiadomić straż miejską.

Ryszard Bańka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe