Matury nie najlepiej

  • 14.08.2020, 12:24 (aktualizacja 15.08.2020, 09:45)
  • Ryszard Bańka
Matury nie najlepiej

 

Znane są wyniki tegorocznych matur. W Szczecinku najlepiej zdali maturzyści z I Liceum Ogólnokształcącego.

 

W tej szkole do matury przystąpili wszyscy, którzy ukończyli szkołę. Na sto trzydzieści dwie osoby zdające aż sto dwadzieścia dwie uzyskały wynik pozytywny. Stanowi to ponad 92 procent zdających. To najwyższy wynik w Szczecinku w szkołach publicznych.

W Zespole Szkół nr 1 lepszy wynik uzyskali absolwenci technikum niż absolwenci liceum. Na 60 osób, które przystąpiły do matury pozytywny wynik uzyskały 52 osoby, tj. prawie 87 procent zdających. Natomiast w liceum na sto dziesięć osób, które przystąpiły do matury – zdało 86, tj. 78 procent zdających. W pozostałych placówkach podległych starostwu wynik matur jest znacznie gorszy i waha się w granicach od 25 do 39 procent zdających. Na terenie województwa średnia wynosi prawie 71 procent, a na terenie powiatu tylko niecałe 63 procent. Wynik poniżej średniej nie przynosi chluby.

Ryszard Bańka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe