Inwestycje w ZST

  • 02.08.2018, 11:44
  • Piotr Rozmus
Inwestycje w ZST Piotr Rozmus

W ZST wciąż wiele się dzieje. W ramach projektu Szczecinecki Eksperyment za kwotę 2 mln zł dostarczono już pełne wyposażenie do sali programowania i obróbki metalu wraz z drukarką 3D. Zakończył się również remont warsztatów szkolnych oraz dwóch pracowni (pracowni środków transportu drogowego oraz pracowni przewozu osób i ładunków), które powstały na potrzebę utworzenia nowego kierunku kształcenia kierowca mechanik kat. B+C+E, popularnie zwanym Europejskim Kierowcą.

Od pewnego czasu szkoła może się cieszyć elektrycznym samochodem - Nissanem Leaf. Czeka obecnie na symulator samochodu ciężarowego, który ma się pojawić do końca września. Jest jednak nadzieja, że ten zostanie dostarczony wcześniej,  wraz z początkiem nowego roku szkolnego, aby uczniowie mogli zacząć z niego korzystać jak najszybciej. Podpisano również umowę na dostawę samochodu ciężarowego oraz samochodu  osobowo dostawczego. Pierwszy za 308 tys. zł dostarczy firma Man Truck & Bus z Nadarzyna, drugi za 97 tys. zł firma Odejwski z Człuchowa. Oba pojazdy pojawią się w szkole w październiku.              

Trwają prace związane z budową Centrum Innowacji i Praktyk. Budynek wręcz rośne w oczach. Mieścić się w nim będą cztery pracownie: lakierniczo — blacharska, instalacyjna, ręcznej i mechanicznej obróbki drewna oraz budowlana. Już  niebawem zostaną ogłoszone pierwsze przetargi dotyczące ich wyposażenia.

Piotr Rozmus

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe