66 tysięcy na Wielką Orkiestrę

  • 15.01.2018, 14:22 (aktualizacja 17.01.2018, 16:08)
  • Ryszard Bańka
66 tysięcy na Wielką Orkiestrę
26 Finał wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeszedł do historii. Pięćdziesięcioro wolontariuszy kwestowało na ulicach Szczecinka na rzecz Fundacji Jurka Owsiaka.

Mimo przejmującego zimna wielu mieszkańców włączyło się do akcji. Było wielu ludzi, którzy chętnie wspierali akcję i zdarzało się, że wolontariuszom zabrakło serduszek. Działania orkiestrowe odbywały się m.in. w hali przy ul. Jasnej, gdzie odbył się wielki turniej przedszkolaków. Tu tez kwestowano na rczecz orkiestry. Na Placu Kamińskiego prym więdli zmotoryzowani ze Szczecinecką Grupa Motocyklową, Klubem SCS i Stowarzyszeniem Jazda 4x4. Uczestnikom oferowano drobny poczęstunek, ciepłe napoje i słodkości. Jednak przede wszystkim atrakcje motoryzacyjne: wystawę motocykli, Wrak Race i przejażdżki samochodami z offroad. Oczywiście przejażdżki odbywały się za drobny datek do puszki. Strażacy ochotnicy demonstrowali możliwości swojego samochodu. Dzieci mogly skorzystać z przejażdżek kucykami. Ponadto można było zrobić sobie zdjęcie fotoradarem Straży Miejskiej. W kinie Wolność, jak w wielu innych miastach trwały koncerty i licytacje. W holu trwał jarmark różności. Dzieci mogły skorzystać z malowania twarzy i innych atrakcji. W licytacjach pod młotek szło wszystko, co ofiarowali mieszkańcy, a także orkiestrowe gadżety. Niektóre osiągały zawrotną kwotę. Np. orkiestrowy zegar poszedł za 300 złotych, podobną cenę osiągnęła orkiestrowa koszulka. Tort został wylicytowany za 1000 złotych, licytant – burmistrz Jerzy Hardie-Douglas, przekazał go wolontariuszom. O 19.00 rozpoczął się finałowy koncert w wykonaniu uczniów i nauczycieli College'u Muzycznego oraz zaproszonych gości. W programie był prawdziwy muzyczny galimatias: muzyka świąteczna, klasyczna, jazzowa, filmowa i popularna w aranżacjach Arka Makowskiego. Program artystyczny zakończył się tradycyjnym światełkiem do nieba. Według wstępnych danych w tegorocznym finale szczecineckiej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano 66 101,66 zł. Jest to wynik zbliżony do ubiegłorocznego.

Ryszard Bańka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe