W niedzielę po raz kolejny na leśne ścieżki w Lesie Klasztornym w Szczecinku wybiegli uczestnicy ogólnopolskiej akcji Z biegiem natury. Jak zawsze mieli do pokonania biegiem bądź z kijkami nordic walking 5 - kilometrowy dystans.
- Tym razem biegano i chodzono z kijkami na czas w ramach Pierwszego Grand Prix z Biegiem Natury - mówi Kamil Klimek, szczecinecki współorganizator akcji. Spotkaliśmy się żeby sprawdzić swoje możliwości. Dziś mierzymy czas, bo ten bieg zaliczany jest do Grand Prix akcji Z biegiem natury.
Pierwszy pokonał 5 - kilometrową trasę Piotr Książkiewicz, który jest ogólnopolskim koordynatorem akcji.
- Trasa bardzo ciekawa, warunki zimowe niby, ale w wielu miejscach było sucho,
można było trochę przyspieszyć - mówi P. Książkiewicz. - No i w
końcu w lesie zauważyłem pierwsze oznaki wiosny, co też bardzo cieszy.
Zwolennicy chodzenia pojawili się mecie kilkanaście minut po biegaczach. Pierwszy przyszedł szczecinecki maratończyk Andrzej Kowal.
- Nie chodzę dla nagród, ale dla zdrowia - mówi A. Kowal. - W ubiegłym roku zaraziłem mieszkańców zimowymi kąpielami, potem jazda na rowerze, a od dłuższego już czasu propagują nordic walking. To znakomity trening dla zdrowia.
W niedzielnym Grand Prix uczestniczyło ponad 150 osób. Za tydzień kolejne bieganie i chodzenie.
Reklama
Temperatura: 31°C Miasto: Lublin
Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 13 km/h
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Władysław Wojciechowski
Treść komentarza: Na Dolnym Śląsku istniało 20 manufaktur produkujących porcelanę. Dzisiaj nie ma już żadnej, dlatego ich "dzieła" chcemy ocalić od zapomnienia. Zapraszam do Muzeum,
Data dodania komentarza: 31.10.2025, 14:56
Źródło komentarza: Białe Złoto — nowa wystawa w Muzeum Regionalnym przypomina wałbrzyską porcelanę z kolekcji Wojciechowskich (od połowy XIX w. do czasów współczesnych)
Autor komentarza: Władysław Wojciechowski
Treść komentarza: Na Dolnym Śląsku istniało 20 manufaktur produkujących porcelanę. Dzisiaj nie ma już żadnej, dlatego ich "dzieła" chcemy ocalić od zapomnienia. Zapraszam do Muzeum,
Data dodania komentarza: 31.10.2025, 14:55
Źródło komentarza: Białe Złoto — nowa wystawa w Muzeum Regionalnym przypomina wałbrzyską porcelanę z kolekcji Wojciechowskich (od połowy XIX w. do czasów współczesnych)
Autor komentarza: Arkadiusz
Treść komentarza: A świetlicę w całości ufundował Kronospan. Szkoda, że nie ma o tym wzmianki w tekście. Sponsorzy chętniej dają pieniądze, gdy się ich zauważy.
Data dodania komentarza: 30.10.2025, 08:23
Źródło komentarza: Szczecinek: w Szkole nr 6 otwarto Świetlicę Marzeń — nowoczesne centrum zajęć, warsztatów i wsparcia dla rodzin
Autor komentarza: Basia
Treść komentarza: Kronospan, świetna robota, moja córka zachwycona.
Data dodania komentarza: 30.10.2025, 08:08
Źródło komentarza: Filmowe Wiadomości ze Szczecinka i Magazyn Telewizji Lokalnych
Autor komentarza: Władysław Wojciechowski
Treść komentarza: To tylko fragment naszej kolekcji. Chcemy być dumni z naszego miasta, dlatego udostępniamy naszą porcelanę w Muzeum Regionalnym w Szczecinku. Będzie jeszcze dużo atrakcji. Obiecuję.
Data dodania komentarza: 29.10.2025, 23:21
Źródło komentarza: Białe Złoto — nowa wystawa w Muzeum Regionalnym przypomina wałbrzyską porcelanę z kolekcji Wojciechowskich (od połowy XIX w. do czasów współczesnych)
Autor komentarza: Basia
Treść komentarza: Jak miło słuchać kogoś z tak ładną polszczyzną i końcówkami "ą", a nie wszechobecnymi "om". Dziękuję za "atrakcyjną ofertę", a nie: "atrakcyjnom ofertę". Niby nic, ale coraz rzadsze, nawet wśród nauczycieli, więc cieszy :-)
Data dodania komentarza: 25.06.2025, 16:31
Źródło komentarza: Będzie bezpiecznie i atrakcyjnie
Reklama
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze