Poseł Czesław Hoc na konferencji prasowej w Szczecinku poinformował, że powiadamia Najwyższą Izbę Kontroli o dziwnych - jego zdaniem - nieprawidłowościach w szczecineckim PKS i Komunikacji Miejskiej. Jego niepokój wzbudza olbrzymie zadłużenie i sposób zarządzania.
Nikogo nie oskarżam, ale w trosce o majątek publiczny zawiadamiam Najwyższą Izbę Kontroli by podjęła kompleksową kontrolę skomplikowanych powiązań i zależności w funkcjonowaniu tych spółek oraz ocenę prawną dopuszczalności występowania tego typu relacji oraz związków personalnych i łączenia pełnionych funkcji -mówi Cz. Hoc. - To wszystko wymaga weryfikacji i zbadania.
. A dziś, na kolejnej konferencji w tej sprawie starosta szczecinecki, któremu podlega spółka PKS, a także prezes PKS i burmistrz Szczecinka zdementowali fakty podane przez posła. Ich zdaniem wszystko jest pod kontrolą i nie ma żadnego niebezpieczeństwa upadku którejś ze spółek. Te spółki wzajemnie ze sobą nie konkurują. Komunikacja Miejska wykonuje przewozy pasażerskie na terenie miasta, a PKS przewozy na terenie powiatu, dalekobieżne i międzynarodowe, a wiec - zdaniem organizatorów tej konferencji, nie występuje konflikt interesów. Konferencje posła Hoca pokażemy dziś, a konferencję starosty, burmistrza i prezesa w piątek.
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze