(PDF) List otwarty Kronospanu . Po konferencji prasowej zorganizowanej przez Stowarzyszenie Terra rzeczniczka Kronospnanu Sylwia Pawlina wystosowała list otwarty do mieszkańców Szczecinka. Przypomnijmy, że podczas konferencji poinformowano, iż sześcioro mieszkańców Szczecinka, którzy wygrali proces z Kronospanem zamierza w trybie sądowym wyegzekwować zasądzony wyrok. Rzeczniczka Kronospanu w liście zarzuca organizatorom konferencji posługiwanie się półprawdami. “Przede wszystkim jest mi niezmiernie przykro, że powodowie nie komunikują się bezpośrednio z nami, a jedynie za pośrednictwem mediów - napisała rzeczniczka w liście.- “ Mecenas Sztukiel powiedział, że korespondencja pomiędzy zakładem a powodami urwała się, niestety nie dodał, że to oni zakończyli korespondencję. W piśmie do Mecenasa, prawniczka Kronospanu napisała, że wdrożenie odpowiednich urządzeń nastąpi w rozsądnym terminie, przede wszystkim zgodnie z wytycznymi sądu na podstawie pisemnego uzasadnienia wyroku jak również i Komisji Europejskiej oraz wymogami formalno-prawnymi.
W dalszej części listu S. Pawlina napisała, że firma działa zgodnie z prawem, posiada wszystkie pozwolenia na emisje gazów i pyłów do powietrza, co potwierdziło Ministerstwo Środowiska.
Zakłady Kronospan działają zgodnie z prawem polskim i do niego dostosowują swoje rozwiązania technologiczne - twierdzi w liście S. Pawlina. - Wprowadzana dyrektywa Unijna, wbrew temu co twierdzi SIS Terra, będzie nakładała bardziej rygorystyczne warunki emisyjne i my do wdrożenia ich już się przygotowujemy. Warunki te będą dotyczyły wszystkich zakładów zajmujących się przerobem mechanicznym drewna w całej Europie.
Faktem jest jednak to, że uciążliwości Kronospanu nie zmniejszyły się. Nieprzyjemne odory są nadal wszechobecne.
Reklama
Data dodania:
30.04.2014 00:00
Temperatura: 22°C Miasto: Lublin
Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 8 km/h
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Władysław Wojciechowski
Treść komentarza: Na Dolnym Śląsku istniało 20 manufaktur produkujących porcelanę. Dzisiaj nie ma już żadnej, dlatego ich "dzieła" chcemy ocalić od zapomnienia. Zapraszam do Muzeum,
Data dodania komentarza: 31.10.2025, 14:56
Źródło komentarza: Białe Złoto — nowa wystawa w Muzeum Regionalnym przypomina wałbrzyską porcelanę z kolekcji Wojciechowskich (od połowy XIX w. do czasów współczesnych)
Autor komentarza: Władysław Wojciechowski
Treść komentarza: Na Dolnym Śląsku istniało 20 manufaktur produkujących porcelanę. Dzisiaj nie ma już żadnej, dlatego ich "dzieła" chcemy ocalić od zapomnienia. Zapraszam do Muzeum,
Data dodania komentarza: 31.10.2025, 14:55
Źródło komentarza: Białe Złoto — nowa wystawa w Muzeum Regionalnym przypomina wałbrzyską porcelanę z kolekcji Wojciechowskich (od połowy XIX w. do czasów współczesnych)
Autor komentarza: Arkadiusz
Treść komentarza: A świetlicę w całości ufundował Kronospan. Szkoda, że nie ma o tym wzmianki w tekście. Sponsorzy chętniej dają pieniądze, gdy się ich zauważy.
Data dodania komentarza: 30.10.2025, 08:23
Źródło komentarza: Szczecinek: w Szkole nr 6 otwarto Świetlicę Marzeń — nowoczesne centrum zajęć, warsztatów i wsparcia dla rodzin
Autor komentarza: Basia
Treść komentarza: Kronospan, świetna robota, moja córka zachwycona.
Data dodania komentarza: 30.10.2025, 08:08
Źródło komentarza: Filmowe Wiadomości ze Szczecinka i Magazyn Telewizji Lokalnych
Autor komentarza: Władysław Wojciechowski
Treść komentarza: To tylko fragment naszej kolekcji. Chcemy być dumni z naszego miasta, dlatego udostępniamy naszą porcelanę w Muzeum Regionalnym w Szczecinku. Będzie jeszcze dużo atrakcji. Obiecuję.
Data dodania komentarza: 29.10.2025, 23:21
Źródło komentarza: Białe Złoto — nowa wystawa w Muzeum Regionalnym przypomina wałbrzyską porcelanę z kolekcji Wojciechowskich (od połowy XIX w. do czasów współczesnych)
Autor komentarza: Basia
Treść komentarza: Jak miło słuchać kogoś z tak ładną polszczyzną i końcówkami "ą", a nie wszechobecnymi "om". Dziękuję za "atrakcyjną ofertę", a nie: "atrakcyjnom ofertę". Niby nic, ale coraz rzadsze, nawet wśród nauczycieli, więc cieszy :-)
Data dodania komentarza: 25.06.2025, 16:31
Źródło komentarza: Będzie bezpiecznie i atrakcyjnie
Reklama
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze