1 maja 2004 roku Polska stała się pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej. 10 lat pobytu w Unii to czas, w którym Polska zrobiła olbrzymi krok do przodu. Z okazji 10 - lecia w parku przy Zamku zorganizowano Piknik Europejski.
Pierwsza część pikniku to rozrywka przeznaczona głownie dla dzieci. Najmłodsi mieszkańcy Szczecinka mogli poszaleć na dmuchanych zamkach, trampolinie, pograć w ogromne kręgle. W samo południe najmłodszych odwiedziły bajkowe postacie Myszka Miki i Myszka Minnie.
O godzinie 14 w niebo poszybowało tysiąc balonów w niebieskim kolorze, ozdobionych flagą Unii Europejskiej. Umieszczono tez na nich napis Szczecinek, 1 maja 2014. Każdy balon niósł zaproszenie do odwiedzenia Szczecinka. Zaproszenie napisane było w wielu językach. Karteczki przygotowali uczniowie szczecineckich szkół. Potem czas umilał zespół Jamek Button Band.
10 - lecie Polski w Unii Europejskiej to dobry czas na podsumowania. Takim podsumowaniem jest wystawa w Galerii Sztuki zamek Szczecinek - 10 lat w Unii Europejskiej. Szczecinek sięgał głęboko do unijnej kieszeni po pieniądze na inwestycje. W minionym dziesięcioleciu zrealizowano wiele inwestycji na kwotę ponad 240 mln złotych, a dotacja unijna grubo przekroczyła 150 milionów. Bez tej dotacji realizacja tych inwestycji byłaby niemożliwa. Rozglądając się wokół na wielu obiektach i w wielu miejscach widać tablice informujące, że zadanie zostało wykonane przy wsparciu Unii Europejskiej. Przed nami kolejne rozdanie unijnych funduszy i kolejne inwestycje, które zostaną wykonane.
Zwieńczeniem Pikniku Europejskiego był koncert zespołu Materia na dziedzińcu zamku. Mimo przejmującego zimna, które już do nas dotarło, fanów mocnego uderzenia nie brakowało. Materia jak zwykle potrafiła rozgrzać swoich fanów do czerwoności.
Reklama
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze