Krzysztof Graczyk - pułkownik w stanie spoczynku. Od najmłodszych lat interesował się astronomią. W Szczecinku był uczniem Adama Giedrysa - astronoma amatora. Po maturze wstąpił do wojska i astronomia odeszła na plan dalszy,co nie oznacza, ze go nie interesowała. . Po przejściu na emeryturę wrócił do astronomii. Kontynuował dzieło Ada Giedrysa. założył stowarzyszenie Astrosfera i - poszerzając swoja wiedzę - uczy innych przy zastosowaniu nowych technologii. Jest orędownikiem budowy w Szczecinku planetarium i - być może - to się uda. Krzysztof Graczyk udowadnia, że w każdym wieku można sięgnąć gwiazd, jeżeli tylko się chce.
Reklama
Sięga gwiazd
Krzysztof Graczyk sięga gwiazd. Pułkownik w stanie spoczynku rozwija astronomię w Szczecinku i walczy o planetarium
Krzysztof Graczyk, pułkownik w stanie spoczynku ze Szczecinka, po latach wrócił do swojej młodzieńczej pasji i dziś popularyzuje astronomię w regionie. Jako twórca Astrosfery walczy też o budowę planetarium w mieście.
- Dzisiaj, 19:35
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze