Wielkie zaskoczenie przeżyły w czwartek właścicielki sklepów z galanterią odzieżową przy ulicy
9 Maja 2. Wejścia do ich sklepów zostały zagrodzone przez właściciela budynku.
Panie Maria Olechnowska i Bożena Błeżejczyk od 1997 roku zabiegają o wykup lokali użytkowych
w kamienicy przy ul. 9 Maja 2 w Szczecinku. Urząd Miasta postanowił jednak sprzedać budynek
w całości. Ogłoszono przetarg, kamienicę sprzedano innemu nabywcy. Właścicielki sklepów nie
pogodziły się z myślą o utracie miejsc pracy i doprowadziły do sądowego unieważnienia aktu
notarialnego. W listopadzie ubiegłego roku w Drawsku Pomorskim zawarto kolejny akt notarialny
z tym samym nabywcą. I z tą decyzją właścicielki sklepów nie godzą się i walczą o jej
unieważnienie. Dziś wejścia do ich sklepów broniły solidne zagrody wykonane przez właściciela
budynku. Dodatkowo - on sam osobiście również nie pozwalał na wejście. Doszło do szarpaniny,
w czasie której córka jednej z właścicielek Agnieszka S., odniosła obrażenia.
Właściciel, pan Wiesław P., napadł na mnie, szarpał, uderzył - powiedziała.
Po incydencie zgłosiła się do lekarza, wykonano obdukcję i otrzymała zwolnienie. Policja
wyjaśniając przyczyny ustaliła, że właściciel kamienicy ma zezwolenie na wykonywanie prac
remontowych w obiekcie. Zezwolenie dotyczy remontu dachu i klatki schodowej. Urząd Miasta wydał
zezwolenie na zajęcie pasa drogowego w celu zainstalowania odpowiednich zabezpieczeń
chroniących ludzi.
Zezwolenie budowlane nakazuje wykonanie odpowiednich zabezpieczeń - poinformował Tadeusz
Przeradzki, Powiatowy Inspektor Budowlany. To, co tu zrobiono jest niezgodne z zezwoleniem.
Należało wykonać tylko zadaszenia chroniące pieszych. W żadnym przypadku nie było mowy o
blokowaniu dostępu do sklepów. Jeszcze dziś wydam nakaz rozbiórki tego ogrodzenia.
Właścicielki złożyły doniesienie do prokuratury, oskarżając Wiesława P. o naruszenie
nietykalności cielesnej, a także bezprawne blokowanie wejścia do ich sklepów.
Reklama
Kamienica przy 9 Maja
- TV Zachód
- 05.04.2001 00:00 (aktualizacja 14.08.2023 17:55)
Data dodania:
05.04.2001 00:00
Temperatura: 24°C Miasto: Lublin
Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 21 km/h
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Władysław Wojciechowski
Treść komentarza: Na Dolnym Śląsku istniało 20 manufaktur produkujących porcelanę. Dzisiaj nie ma już żadnej, dlatego ich "dzieła" chcemy ocalić od zapomnienia. Zapraszam do Muzeum,
Data dodania komentarza: 31.10.2025, 14:56
Źródło komentarza: Białe Złoto — nowa wystawa w Muzeum Regionalnym przypomina wałbrzyską porcelanę z kolekcji Wojciechowskich (od połowy XIX w. do czasów współczesnych)
Autor komentarza: Władysław Wojciechowski
Treść komentarza: Na Dolnym Śląsku istniało 20 manufaktur produkujących porcelanę. Dzisiaj nie ma już żadnej, dlatego ich "dzieła" chcemy ocalić od zapomnienia. Zapraszam do Muzeum,
Data dodania komentarza: 31.10.2025, 14:55
Źródło komentarza: Białe Złoto — nowa wystawa w Muzeum Regionalnym przypomina wałbrzyską porcelanę z kolekcji Wojciechowskich (od połowy XIX w. do czasów współczesnych)
Autor komentarza: Arkadiusz
Treść komentarza: A świetlicę w całości ufundował Kronospan. Szkoda, że nie ma o tym wzmianki w tekście. Sponsorzy chętniej dają pieniądze, gdy się ich zauważy.
Data dodania komentarza: 30.10.2025, 08:23
Źródło komentarza: Szczecinek: w Szkole nr 6 otwarto Świetlicę Marzeń — nowoczesne centrum zajęć, warsztatów i wsparcia dla rodzin
Autor komentarza: Basia
Treść komentarza: Kronospan, świetna robota, moja córka zachwycona.
Data dodania komentarza: 30.10.2025, 08:08
Źródło komentarza: Filmowe Wiadomości ze Szczecinka i Magazyn Telewizji Lokalnych
Autor komentarza: Władysław Wojciechowski
Treść komentarza: To tylko fragment naszej kolekcji. Chcemy być dumni z naszego miasta, dlatego udostępniamy naszą porcelanę w Muzeum Regionalnym w Szczecinku. Będzie jeszcze dużo atrakcji. Obiecuję.
Data dodania komentarza: 29.10.2025, 23:21
Źródło komentarza: Białe Złoto — nowa wystawa w Muzeum Regionalnym przypomina wałbrzyską porcelanę z kolekcji Wojciechowskich (od połowy XIX w. do czasów współczesnych)
Autor komentarza: Basia
Treść komentarza: Jak miło słuchać kogoś z tak ładną polszczyzną i końcówkami "ą", a nie wszechobecnymi "om". Dziękuję za "atrakcyjną ofertę", a nie: "atrakcyjnom ofertę". Niby nic, ale coraz rzadsze, nawet wśród nauczycieli, więc cieszy :-)
Data dodania komentarza: 25.06.2025, 16:31
Źródło komentarza: Będzie bezpiecznie i atrakcyjnie
Reklama
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze