W poniedziałek szczecinecka młodzież obchodziła Światowy Dzień Ziemi. Uczestnicy
obchodów zebrali się w szkole nr 1, a następnie w barwnym pochodzie przeszli pod
starostwo, a później pod ratusz. W pochodzie skandowano ekologiczne hasła,
przedstawicielom władz wręczono petycję z postulatami.
Szczecinecka młodzież już po raz jedenasty aktywnie włączyła się w obchody
Światowego Dnia Ziemi. Młodzi ludzie bardzo wyraźnie dostrzega wszystkie problemy,
z którymi boryka się przyroda. Najczęściej twórcami tych problemów są ludzie i to
ludzie powinni je zwalczać. Ideałem by było, gdyby problemy te w ogóle nie
powstawały. W petycjach przekazanych przedstawicielom władz powiatowych i miejskich
wyrażano troskę o stan środowiska, jego walory przyrodnicze. Młodzież chce, by
wreszcie prowadzono właściwą gospodarkę odpadami, by wszystkie nieruchomości miały
estetyczny wygląd, by drogi nie przypominały szwajcarskiego sera, a w jeziorach
i rzekach była zawsze czysta woda. W petycji skierowanej do władz miasta
dodatkowo wyrażono troskę o stan parku miejskiego, a także zawarto dążenie do
przestrzegania prawa ekologicznego przez zakłady przemysłowe. Młodzież liczy,
że zgłoszone postulaty nie pozostaną na papierze.
Reklama
Światowy Dzień Ziemi
- TV Zachód
- 23.04.2001 00:00 (aktualizacja 12.08.2023 08:15)
Data dodania:
23.04.2001 00:00
Temperatura: 24°C Miasto: Lublin
Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 21 km/h
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Władysław Wojciechowski
Treść komentarza: Na Dolnym Śląsku istniało 20 manufaktur produkujących porcelanę. Dzisiaj nie ma już żadnej, dlatego ich "dzieła" chcemy ocalić od zapomnienia. Zapraszam do Muzeum,
Data dodania komentarza: 31.10.2025, 14:56
Źródło komentarza: Białe Złoto — nowa wystawa w Muzeum Regionalnym przypomina wałbrzyską porcelanę z kolekcji Wojciechowskich (od połowy XIX w. do czasów współczesnych)
Autor komentarza: Władysław Wojciechowski
Treść komentarza: Na Dolnym Śląsku istniało 20 manufaktur produkujących porcelanę. Dzisiaj nie ma już żadnej, dlatego ich "dzieła" chcemy ocalić od zapomnienia. Zapraszam do Muzeum,
Data dodania komentarza: 31.10.2025, 14:55
Źródło komentarza: Białe Złoto — nowa wystawa w Muzeum Regionalnym przypomina wałbrzyską porcelanę z kolekcji Wojciechowskich (od połowy XIX w. do czasów współczesnych)
Autor komentarza: Arkadiusz
Treść komentarza: A świetlicę w całości ufundował Kronospan. Szkoda, że nie ma o tym wzmianki w tekście. Sponsorzy chętniej dają pieniądze, gdy się ich zauważy.
Data dodania komentarza: 30.10.2025, 08:23
Źródło komentarza: Szczecinek: w Szkole nr 6 otwarto Świetlicę Marzeń — nowoczesne centrum zajęć, warsztatów i wsparcia dla rodzin
Autor komentarza: Basia
Treść komentarza: Kronospan, świetna robota, moja córka zachwycona.
Data dodania komentarza: 30.10.2025, 08:08
Źródło komentarza: Filmowe Wiadomości ze Szczecinka i Magazyn Telewizji Lokalnych
Autor komentarza: Władysław Wojciechowski
Treść komentarza: To tylko fragment naszej kolekcji. Chcemy być dumni z naszego miasta, dlatego udostępniamy naszą porcelanę w Muzeum Regionalnym w Szczecinku. Będzie jeszcze dużo atrakcji. Obiecuję.
Data dodania komentarza: 29.10.2025, 23:21
Źródło komentarza: Białe Złoto — nowa wystawa w Muzeum Regionalnym przypomina wałbrzyską porcelanę z kolekcji Wojciechowskich (od połowy XIX w. do czasów współczesnych)
Autor komentarza: Basia
Treść komentarza: Jak miło słuchać kogoś z tak ładną polszczyzną i końcówkami "ą", a nie wszechobecnymi "om". Dziękuję za "atrakcyjną ofertę", a nie: "atrakcyjnom ofertę". Niby nic, ale coraz rzadsze, nawet wśród nauczycieli, więc cieszy :-)
Data dodania komentarza: 25.06.2025, 16:31
Źródło komentarza: Będzie bezpiecznie i atrakcyjnie
Reklama
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze