W dniach 15-19 maja 2001 odbędzie się w Szczecinku kolejny Konkurs Młodego Muzyka. Jest to jedyna tego
typu impreza w Polsce przeznaczona dla młodych wykonawców grających na instrumentach dętych drewnianych
i blaszanych. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych (do lat 13 i powyżej) i instrumentalnych
(dęte drewniane i dęte blaszane). Honorowy patronat nad Konkursem Młodego Muzyka sprawuje Ministerstwo
Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Konkurs ma być wizytowany przez Ministra Ujazdowskiego.
Impreza finansowana jest ze środków ministerialnych, starościńskich, miejskich oraz funduszy
wyasygnowanych przez miejscowe firmy i instytucje. Merytoryczną pomoc w organizacji konkursu okazuje
również Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie.
Patronat medialny nad całością objęła Gazeta na Pomorzu oraz Program II Polskiego Radia, który wyemituje
na swojej antenie relację z przebiegu konkursu.
Swój wstępny akces do konkursu zgłosiła rekordowa ilość wykonawców, bo aż 170. Reprezentować będą oni
95 szkół muzycznych z Polski, Belgii, Francji, Niemiec, Litwy, Holandii, Ukrainy i - być może - Rosji.
W jury zasiądą wybitni pedagodzy i muzycy: prof. Elżbieta Dastych-Szwarc z Akademii Muzycznej w
Warszawie, prof. Magdalena Zawadzka z Akademii Muzycznej w Gdańsku, prof. Józef Ciepłucha z
Akademii Muzycznej w Łodzi, prof. Mieczysław Stachura z Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz
prof. Jan Jeżewski z Akademii Muzycznej w Warszawie.
Tak jak co roku, w trakcie Konkursu Młodego Muzyka odbywać się będą imprezy towarzyszące związane z
charakterem całej imprezy. Najważniejsze z nich to: prelekcje, seminaria muzykologiczne, recitale
studentów akademii muzycznych oraz zaproszonych gwiazd polskiej sceny muzycznej i warsztaty metodyczne
prowadzone przez najwybitniejszych polskich pedagogów. Godzi się w tym miejscu przypomnieć, że przed
laty, właśnie podczas wspomnianych imprez towarzyszących, gościli w szczecineckiej Szkole Muzycznej
Halina Czerny-Stefańska, Jerzy Libera, Agnieszka Duczmal wraz z Orkiestrą Kameralną, Stefan Stuligrosz
ze swoimi Słowikami i wiele innych znakomitości polskiej sceny muzycznej.
Reklama
Temperatura: 22°C Miasto: Lublin
Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 8 km/h
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Władysław Wojciechowski
Treść komentarza: Na Dolnym Śląsku istniało 20 manufaktur produkujących porcelanę. Dzisiaj nie ma już żadnej, dlatego ich "dzieła" chcemy ocalić od zapomnienia. Zapraszam do Muzeum,
Data dodania komentarza: 31.10.2025, 14:56
Źródło komentarza: Białe Złoto — nowa wystawa w Muzeum Regionalnym przypomina wałbrzyską porcelanę z kolekcji Wojciechowskich (od połowy XIX w. do czasów współczesnych)
Autor komentarza: Władysław Wojciechowski
Treść komentarza: Na Dolnym Śląsku istniało 20 manufaktur produkujących porcelanę. Dzisiaj nie ma już żadnej, dlatego ich "dzieła" chcemy ocalić od zapomnienia. Zapraszam do Muzeum,
Data dodania komentarza: 31.10.2025, 14:55
Źródło komentarza: Białe Złoto — nowa wystawa w Muzeum Regionalnym przypomina wałbrzyską porcelanę z kolekcji Wojciechowskich (od połowy XIX w. do czasów współczesnych)
Autor komentarza: Arkadiusz
Treść komentarza: A świetlicę w całości ufundował Kronospan. Szkoda, że nie ma o tym wzmianki w tekście. Sponsorzy chętniej dają pieniądze, gdy się ich zauważy.
Data dodania komentarza: 30.10.2025, 08:23
Źródło komentarza: Szczecinek: w Szkole nr 6 otwarto Świetlicę Marzeń — nowoczesne centrum zajęć, warsztatów i wsparcia dla rodzin
Autor komentarza: Basia
Treść komentarza: Kronospan, świetna robota, moja córka zachwycona.
Data dodania komentarza: 30.10.2025, 08:08
Źródło komentarza: Filmowe Wiadomości ze Szczecinka i Magazyn Telewizji Lokalnych
Autor komentarza: Władysław Wojciechowski
Treść komentarza: To tylko fragment naszej kolekcji. Chcemy być dumni z naszego miasta, dlatego udostępniamy naszą porcelanę w Muzeum Regionalnym w Szczecinku. Będzie jeszcze dużo atrakcji. Obiecuję.
Data dodania komentarza: 29.10.2025, 23:21
Źródło komentarza: Białe Złoto — nowa wystawa w Muzeum Regionalnym przypomina wałbrzyską porcelanę z kolekcji Wojciechowskich (od połowy XIX w. do czasów współczesnych)
Autor komentarza: Basia
Treść komentarza: Jak miło słuchać kogoś z tak ładną polszczyzną i końcówkami "ą", a nie wszechobecnymi "om". Dziękuję za "atrakcyjną ofertę", a nie: "atrakcyjnom ofertę". Niby nic, ale coraz rzadsze, nawet wśród nauczycieli, więc cieszy :-)
Data dodania komentarza: 25.06.2025, 16:31
Źródło komentarza: Będzie bezpiecznie i atrakcyjnie
Reklama
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze