Kangur to Międzynarodowy Konkurs Matematyczny, który właśnie obchodzi swoje 10-lecie. Szkoły z
rejonu koszalińskiego wzięły w nim udział po raz dziewiąty. Opiekę merytoryczną nad konkursem
sprawuje Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, a bieżącą organizacją zajmuje się
Koszalińskie Centrum Edukacji Nauczycieli. W Gimnazjum nr 1 w Szczecinku odbyło się uroczyste
podsumowanie tegorocznych matematycznych zmagań w powiecie.
Konkurs rozgrywany jest w kilku kategoriach wiekowych - maluch, beniaminek, kadet, junior i student.
Stopień trudności zadań w poszczególnych grupach jest oczywiście zróżnicowany, ale wszyscy uczestnicy
z poszczególnych kategorii tego samego dnia rozwiązują te same zadania. To umożliwia zastosowanie
jednolitych ocen wobec wszystkich uczestników konkursu. W tegorocznej edycji najlepsi otrzymali cenne
nagrody. Z rejonu Szczecinka uczniowie klas szóstych Przemysław Tosik i Michał Miszkiewicz ze Szkoły
nr 1 pojadą na obóz do Jevicka w Czechach, a Anna Berezowska ze Szkoły nr 3 uczestniczy w wycieczce
do Heide Parku w Niemczech. Kilkadziesiąt osób wyróżniono nagrodami rzeczowymi. Jest to bardzo cenny
wynik zważywszy, że w regionie koszalińskim w konkursie uczestniczyło prawie sześć i pół tysiąca
uczniów ze 148 szkół podstawowych, 57 gimnazjów i 23 szkół średnich.
Reklama
Temperatura: 27°C Miasto: Lublin
Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 14 km/h
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Władysław Wojciechowski
Treść komentarza: Na Dolnym Śląsku istniało 20 manufaktur produkujących porcelanę. Dzisiaj nie ma już żadnej, dlatego ich "dzieła" chcemy ocalić od zapomnienia. Zapraszam do Muzeum,
Data dodania komentarza: 31.10.2025, 14:56
Źródło komentarza: Białe Złoto — nowa wystawa w Muzeum Regionalnym przypomina wałbrzyską porcelanę z kolekcji Wojciechowskich (od połowy XIX w. do czasów współczesnych)
Autor komentarza: Władysław Wojciechowski
Treść komentarza: Na Dolnym Śląsku istniało 20 manufaktur produkujących porcelanę. Dzisiaj nie ma już żadnej, dlatego ich "dzieła" chcemy ocalić od zapomnienia. Zapraszam do Muzeum,
Data dodania komentarza: 31.10.2025, 14:55
Źródło komentarza: Białe Złoto — nowa wystawa w Muzeum Regionalnym przypomina wałbrzyską porcelanę z kolekcji Wojciechowskich (od połowy XIX w. do czasów współczesnych)
Autor komentarza: Arkadiusz
Treść komentarza: A świetlicę w całości ufundował Kronospan. Szkoda, że nie ma o tym wzmianki w tekście. Sponsorzy chętniej dają pieniądze, gdy się ich zauważy.
Data dodania komentarza: 30.10.2025, 08:23
Źródło komentarza: Szczecinek: w Szkole nr 6 otwarto Świetlicę Marzeń — nowoczesne centrum zajęć, warsztatów i wsparcia dla rodzin
Autor komentarza: Basia
Treść komentarza: Kronospan, świetna robota, moja córka zachwycona.
Data dodania komentarza: 30.10.2025, 08:08
Źródło komentarza: Filmowe Wiadomości ze Szczecinka i Magazyn Telewizji Lokalnych
Autor komentarza: Władysław Wojciechowski
Treść komentarza: To tylko fragment naszej kolekcji. Chcemy być dumni z naszego miasta, dlatego udostępniamy naszą porcelanę w Muzeum Regionalnym w Szczecinku. Będzie jeszcze dużo atrakcji. Obiecuję.
Data dodania komentarza: 29.10.2025, 23:21
Źródło komentarza: Białe Złoto — nowa wystawa w Muzeum Regionalnym przypomina wałbrzyską porcelanę z kolekcji Wojciechowskich (od połowy XIX w. do czasów współczesnych)
Autor komentarza: Basia
Treść komentarza: Jak miło słuchać kogoś z tak ładną polszczyzną i końcówkami "ą", a nie wszechobecnymi "om". Dziękuję za "atrakcyjną ofertę", a nie: "atrakcyjnom ofertę". Niby nic, ale coraz rzadsze, nawet wśród nauczycieli, więc cieszy :-)
Data dodania komentarza: 25.06.2025, 16:31
Źródło komentarza: Będzie bezpiecznie i atrakcyjnie
Reklama
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze