W starostwie szczecineckim odbyło się przedstawicieli Izb Skarbowej i Celnej z przedsiębiorcami oraz wójtami i burmistrzami z powiatu szczecineckiego. Spotkanie służyło przybliżeniu problematyki skarbowej samorządom i podatnikom, a zostało wywołane m.in. publikacją w Gazecie Prawnej, w której przedstawiono szczecinecki Urząd Skarbowy jako jeden z najmniej skutecznych kraju.
Jest to oczywista nieprawda - zapewniał dyrektor Izby Skarbowej Antoni Gawron. - Pracownik, który przygotowywał dane dla Gazety Prawnej popełnił tzw. czeski błąd, który całkowicie wypaczył obraz.
Szczecinecki Urząd Skarbowy obsługuje 45 000 podatników fizycznych i 8 000 podmiotów gospodarczych. Wg kryteriów wewnętrznej oceny Urząd Skarbowy w Szczecinku plasuje się na 7 miejscu w województwie. Dyrektor Antoni Gawron przedstawił jeszcze obraz skarbowy powiatu szczecineckiego. W porównaniu z innymi powiatami nie jest źle. Najczęściej powiat mieści się w pierwszej dziesiątce za Szczecinek, Koszalinem, Stargardem i Kołobrzegiem. Gorzej jest w przypadku bezrobocia, gdzie po względem jego wielkości powiat szczecinecki plasuje się w grupie o bezrobociu powyżej 30 procent. W czasie spotkania mówiono również o roli i zadaniach kontroli skarbowej i służb celnych.
Reklama
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze