Jak odpowiednio zadbać o wyposażenie klas szkolnych?

  • 22.02.2021, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Jak odpowiednio zadbać o wyposażenie klas szkolnych?
Każda szkoła w dzisiejszych czasach powinna być dostosowana do nowoczesnych realiów. Bardzo często szkoły posiadają sprzęt, który pamięta jeszcze czasy PRL-u. Oczywiście, takie rzeczy jak tablica, kreda czy ławki są obowiązkowe, jednak przez ostatnie kilkanaście lat wykorzystuje się technologie w różnych dziedzinach, a szkolnictwo nie zrobiło kroku naprzód. Jak zatem można zmienić pracownie szkolne w pomieszczenia, w których dzieci w wielką ochotą będą się uczyć? Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem!

Dlaczego w szkołach powinny znaleźć się nowoczesne technologie?

Obecnie w szkołach jedynymi technologiami, które się znajdują w salach, to komputery, które często są już wysłużone. Nie jest to wina dyrektorów, ani nauczycieli, jednak trzeba powiedzieć, że polskie szkoły odbiegają jakością od tych na Zachodzie, a można zrobić pewien krok, który sprawi, że wyposażenie klas szkolnych (np. https://aktin.pl/) będzie bogatsze, a przede wszystkim w pełni wykorzystywane przez uczniów.

Sztuczne inteligencja funkcjonuje w wielu branżach i spotykamy się z nią każdego dnia, więc dlaczego nie można byłoby jej zastosować w edukacji? Pracownie szkolne zyskałyby z pewnością miano placówek, które kojarzą się dzieciom z zabawą i nauczanie wykorzystujące nowoczesne technologie byłoby efektywniejsze - przede wszystkim pobudzi to wyobraźnię dzieci i może sprawić, że w przyszłości będą chciały rozwijać takie technologie, a jest to branża dająca duże możliwości zarobkowania.

​Okulary VR w szkole? To możliwe!

Technologia w przypadku okularów VR kojarzy się raczej z wykorzystaniem jej do gier, jednak trzeba powiedzieć, że mogą mieć zbawienny wpływ na rozwój młodego pokolenia w szkole. Wyposażenie sal dydaktycznych w nowoczesną technologię jaką są okulary VR ma wiele plusów:

  • wszystkie treści wyświetlane są jednocześnie i przekazywane bezpośrednio z okularów nauczyciela na okulary uczniów

  • każdy uczeń jest w tym samym momencie zajęć

  • są dla ucznia w każdym wieku

  • są w wersji mobilnej i nie wymagają dodatkowego podłączenia

  • są zarządzanie przez portal dedykowany dla nauczycieli

 

Jeżeli zatem prowadzisz szkołę i chciałbyś, aby Twoi uczniowie podnieśli poziom swojego nauczania wraz z wykorzystaniem nowoczesnej technologii, to okulary VR są świetnym pomysłem na urozmaicenie ich edukacji. Nie jest to skomplikowany system, który z pewnością będzie łatwy do przyswojenia dla nauczycieli.

​Gdzie można kupić taką technologię?

Wirtualna rzeczywistość może być czymś, co będzie przełomem w nauczaniu. Zachęcamy do odwiedzenia sklepów oferujących nowoczesne technologie edukacyjne. Znajdziesz tam m.in. okulary VR (https://aktin.pl/towar/lista/265/pracownia-wieloprzedmiotowa-vr) w różnej postaci, jak i również fototapety tematyczne zmieniającą wystrój Twoich klas.

Korzystając z naszych produktów masz pewność, że otrzymujesz produkt najwyższej jakości stworzony przez ludzi, dla których jest to pasja i swego rodzaju misja. Majka Jeżowska śpiewała kiedyś "Bo wszystkie dzieci nasze są" - postarajmy się, by wszystkie dzieci szły z duchem czasu i wykorzystywały nowoczesne środki technologii, a i wyposażenie klas szkolnych było wzbogacone o okulary VR.

Grupa Tipmedia
Materiał Partnera
Podziel się: