"Stara" Koszalińska w remoncie

  • 27.07.2022, 13:35 (aktualizacja 27.07.2022, 15:06)
  • Ryszard Bańka
"Stara" Koszalińska w remoncie
W mieście jest jeszcze kilka ulicy wymagających natychmiastowej naprawy. Napraw wymaga nie tylko nawierzchnia, ale także podziemna infrastruktura. Na szczęście w wielu przypadkach to się zmienia z dnia na dzień.

Rozpoczęły się wykopki na ulicy Koszalińskiej. Rozkopano ulicę na odcinku od ulicy Kościuszki do ulicy Zielonej. Pod warstwami zniszczonego asfaltu znajdował się dawny bruk. Starsi mieszkańcy z pewnością pamiętają tamtą nawierzchnię. Te roboty mają na celu przygotowanie terenu pod wszystkie instalacje podziemne. Cała podziemna infrastruktura ma być przebudowana, powstaną też nowe instalacje jak np. kanały technologiczne. Po zakończeniu tych prac ruszy przebudowa ulicy. Roboty będą prowadzone odcinkami, w drugim etapie zamknięty będzie odcinek od ulicy Zielonej do ul. Mierosławskiego. Prace wykonuje firma Pol-Dróg z Drawska. Oprócz przebudowy samej jezdni powstaną tam parkingi, oświetlenie, będzie też nowy ciąg pieszo rowerowy. Równolegle wykonywane są prace na osiedlach Marcelin i Raciborki. Ich łączny koszt to ponad 13 mln złotych.

Ryszard Bańka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe