Wirus zabija

  • 01.12.2021, 15:15 (aktualizacja 01.12.2021, 15:57)
  • Ryszard Bańka
Wirus zabija
Sytuacja pandemiczna z dnia na dzień pogarsza się. Rząd wprowadza nowe obostrzenia, ale nikt nie wie jak je egzekwować. Nikt nie ma prawa domagać się okazania paszportu covidowego. Personel w placówkach handlowych też nie jest upoważniony do egzekwowania zakładania maseczek przez klientów czy też sprawdzania liczby osób przebywających w placówce.

A tymczasem wczoraj wykryto ponad 29 tysięcy nowych zakażeń na terenie kraju. Aż 570 osób przegrało walkę z zarazą. W województwie zachodniopomorskim wykryto prawie półtora tysiąca nowych zakażeń, odnotowano też 22 zgony. W powiecie szczecineckim stwierdzono 49 nowych przypadków choroby, jedna osoba z tego powodu zmarła. Rządzący do tej pory nie zdecydowali się na wprowadzenie bardziej rygorystycznych obostrzeń, nie wyposażyli też nikogo w możliwość egzekwowania już istniejących. Tymczasem wzrasta liczba zajętych łóżek covidowych. W Szczecinku już caly oddział wewnętrzny jest zajęty przez chorych na Covid, dotyczy to również OIOMu. Na terenie województwa na razie wydzielono ponad 1100 łózek dla chorych na covid. Zajętych jest ponad 900. Jest jeszcze tylko 20 wolnych respiratorów. Jeżeli choroba nadal będzie się rozprzestrzeniać w takim tempie, to wkrótce służba zdrowia stanie się całkowicie niewydolna. Jedyny6m ratunkiem jest wzrost dyscypliny Polaków i stosowanie się do ogłoszonego reżimu sanitarnego. Dystans, dezynfekcja maseczki, przestrzeganie limitów i oczywiście szczepienie.

Ryszard Bańka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe