Pandemia przyspiesza

  • 13.10.2021, 15:19 (aktualizacja 13.10.2021, 15:44)
  • Ryszard Bańka
Pandemia przyspiesza
Czwarta fala pandemii dotarła do nas. Rośnie liczba stwierdzonych zakażeń. Jak pandemia będzie rozwijać się w tym tempie, to w ciągu najbliższych dni liczba wykrytych zakażeń przekroczy 5 tysięcy dziennie.

We wtorek wykonano 45 tysięcy testów, które ujawniło 2640 nowych zakażonych. Odnotowano 40 zgonów. Na terenie województwa zachodniopomorskiego przybyło 136 osób chorych. Rośnie liczba stwierdzonych zakażeń w województwach ościennych. W powiecie szczecineckim wykonano 63 testy, które wykryły 3 nowe zakażenia. Aby zapobiec zakażeniom należy przestrzegać zasad reżimu sanitarnego i koniecznie zaszczepić się. Badania wykazały, że szczepionki nie tylko zapobiegają zakażeniu, ale także łagodzą przebieg choroby w przypadku zakażenia. Warto się szczepić, by chronić siebie i innych. Akcje szczepień promują samorządy, a marszałek województwa wydał spot rekomendujący szczepienia. Ministerstwo Zdrowia zaleca przyjęcie trzeciej dawki szczepionki przez osoby z grupy podwyższonego ryzyka. Są to medycy i osoby mogące mieć kontakt zawodowy z osobami zakażonymi oraz osoby po 50 – roku życia z obniżoną odpornością. Trzecia dawka ma być podana 6 miesięcy po drugiej dawce.

Ryszard Bańka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe