Koronawirus nabiera rozpędu

  • 22.09.2021, 16:01 (aktualizacja 22.09.2021, 16:39)
  • Ryszard Bańka
Koronawirus nabiera rozpędu

Czwarta fala pandemii powoli ogarnia Polskę. Od kilku dni notuje się stały wzrost zachorowań, przy jednoczesnym wzroście niechęci do przeprowadzania testów. Jak mówią lekarze rodzinni – pacjenci starają się za wszelka cenę uniknąć testu na koronawirusa.

A tymczasem rośnie liczba zakażonych na terenie kraju, województwa i powiatu. Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 882 nowych zakażeniach na terenie kraju. Codziennie więcej, a to zły trend. Na terenie województwa zachodniopomorskiego przybyło 61 chorych, a na terenie pomorskiego 40. Rośnie liczba zakażeń w Wielkopolsce. Również w powiecie szczecineckim odnotowano nowe przypadki zakażeń. W szpitalach przeważają osoby niezaszczepione. Maleje liczba osób chętnych do szczepień. Jest niewielu chętnych. W mieście funkcjonuje kilka punktów szczepień. Akcję promująca szczepienia prowadzi również marszałek województwa. Obecnie w Polsce w pełni zaszczepionych jest ponad około 20 mln osób. Obecnie Ministerstwo Zdrowia rekomenduje przyjęcie trzeciej dawki szczepionki przez osoby z grupy podwyższonego ryzyka. Trzecia dawka ma być podana 6 miesięcy po drugiej dawce.

Ryszard Bańka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe