Można odwiedzać chorych w szpitalu

  • 16.06.2021, 15:11 (aktualizacja 16.06.2021, 15:25)
  • Ryszard Bańka

Od 17 czerwca 2021 roku Szpital w Szczecinku przywraca możliwość odwiedzin pacjentów przebywających w oddziałach szpitalnych w sposób zgodny ze specjalnie opracowanym regulaminem. W myśl jego postanowień w odwiedziny są dopuszczalne w godzinach od 10 do 18, a jednego chorego może jednocześnie odwiedzać tylko jedna osoba i to przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

Regulamin:

I. Odwiedziny pacjentów mogą odbywać się codziennie w godzinach ustalonych przez koordynatorów poszczególnych oddziałów nie inaczej niż między godziną 10:00 a 18:00

2. Od osób odwiedzających pacjentów w szpitalu wymagany jest certyfikat szczepienia, który należy okazać przy wejściu do oddziału.

3. Odwiedzający powinni przed wejściem do oddziału zdezynfekować ręce oraz mieć założoną maskę chirurgiczną w czasie trwania odwiedzin.

4. Odwiedziny mogą odbywać się pojedynczo, tylko w przypadkach szczególnych np. pacjent w stanie terminalnym dopuszcza się odwiedziny kilku osób w celu pożegnania się z bliskim.

5. Osoba odwiedzająca pacjenta obowiązana jest zapoznać się z niniejszym regulaminem oraz zastosować się do wszystkim poleceń i wskazówek personelu medycznego w Szpitalu.

6. Odwiedziny mogą odbywać się w wyznaczonych miejscach w każdym oddziale jak poprzednio z zachowaniem środków wszelkich zasad sanitarno-epidemiologicznych. Miejsce odwiedzin wskazuje i nadzoruje personel danego oddziału.

7. Odwiedziny mogą odbywać się w salach intensywnego nadzoru i salach pooperacyjnych tylko w przypadkach szczególnych np. pacjent w stanie terminalnym dopuszcza się odwiedziny kilku osób w celu pożegnania się z bliskim.

8. Ze względu na zachowanie zasad sanitarno-epidemiologicznych w trakcie pandemii jednego pacjenta może odwiedzać tylko jedna osoba.

9. Dzieci do 12 roku życia nie mogą odwiedzać chorych, natomiast pozostałe pod opieką dorosłych z certyfikatem szczepienia(dziecko i rodzic).

10. Pracownicy Szpitala mają prawo odmówić wpuszczenia osób postronnych na teren Szpitala poza wyznaczonymi godzinami odwiedzin w oddziałach.

11. Osoba odwiedzająca, upoważniona przez pacjenta, ma prawo uzyskać informacje dotyczące stanu zdrowia pacjenta. Informacji udzielają koordynatorzy, lekarze prowadzący lub lekarze dyżurni w godzinach ustalonych przez koordynatora oddziału.


 

Ryszard Bańka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe