Święto Konstytucji

  • 30.04.2021, 12:32 (aktualizacja 30.04.2021, 12:51)
  • Ryszard Bańka
Święto Konstytucji

Już za kilka dni obchodzić będziemy 230 – rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na tamte czasy była to bardzo nowoczesna ustawa zasadnicza. Po wojnie władze wykreśliły z kalendarza obchodów to zdarzenie. 75 lat temu, 3 maja 1946 roku ówcześni mieszkańcy Szczecinka nie pogodzili się z tą decyzją i gremialnie wyszli na ulice. Tamte wydarzenia przypomina skromna wystawa na Placu Wolności.

Dziś ponownie 3 maja jest świętem państwowym. W tym roku nie będzie oficjalnych obchodów ze względu na pandemie, ale o godz. 12 w kościele mariackim zostanie odprawiona msza, a po mszy przy tablicy upamiętniającej bohaterów wydarzeń sprzed 75 lat zostaną złożone kwiaty.

Ryszard Bańka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe