Narodowy Spis Powszechny

  • 26.04.2021, 14:00 (aktualizacja 26.04.2021, 15:43)
  • Ryszard Bańka
Narodowy Spis Powszechny
Od 1 kwietnia na terenie całego kraju prowadzone jest największe badanie statystyczne jakim jest Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań.

Spis odbywa się co 10 lat. Udział w spisie jest obowiązkowy. Podstawowa formą jest samospis internetowy. W uzasadnionych przypadkach rachmistrzowie spisowi będą kontaktować się telefonicznie lub osobiście, a by pomóc w wypełnieniu tego obowiązku. Spisem objęci są: mieszkańcy Polski – zarówno Polacy, jak i cudzoziemcy, a także stali mieszkańcy Polski przebywający w czasie spisu za granicą. Przez internet można spisać się do 30 września. Na czas trwania spisu urzędy gmin przygotowały specjalne miejsca, gdzie można wykonać samospis. Takie miejsce przygotowano w Urzędzie Miasta przy Biurze obsługi interesanta. Spisać można się również przez telefon dzwoniąc na infolinię: 22 279 99 99. Zgodnie z ustawą o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. nie można odmówić rachmistrzowi spisowemu przekazania danych. Udział w spisie jest obowiązkowy. Odmowa udziału w spisie powszechnym grozi karą grzywny.

Ryszard Bańka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe