To już zmasowany atak wirusa

  • 03.03.2021, 14:10 (aktualizacja 03.03.2021, 14:15)
  • Ryszard Bańka
To już zmasowany atak wirusa

Wirus Sars Cov 2 przypuścił zmasowany atak. O ile wczoraj, podano, że w poniedziałek stwierdzono około 8 tysięcy nowych zakażeń, to dziś jest już dwukrotnie więcej. Główny Inspektor Sanitarny podał, że we wtorek podczas testów wykryto prawie 15 700 nowych przypadków i ponad 300 zgonów. W tej sytuacji raczej nie ma mowy o luzowaniu obostrzeń, a raczej trzeba się spodziewać dodatkowych utrudnień.

W województwie zachodniopomorskim i pomorskim liczba zakażeń tez zwiększyła się dwukrotnie. W zachodniopomorskim wczoraj stwierdzono 605 nowych przypadków i dwanaście zgonów. W pomorskim jest jeszcze więcej, bo prawie 1400 nowych zachorowań i 18 przypadków śmiertelnych. Również w powiecie szczecineckim te cyfry są większe. Wczoraj potwierdzono 41 przypadków zakażeń i trzy zgony, a w człuchowskim 17 zakażeń. W skali kraju niepokojące jest to, że do szpitali trafia coraz więcej osób z COVID-19. W tej chwili zajętych jest ponad 15,5 tys. łóżek tzw. covidowych. Także więcej osób trafia pod respiratory - jest już zajętych ponad 1,5 tys. tych maszyn. Specjaliści twierdzą, że jeszcze w tym tygodniu dzienna liczba zakażeń może przekroczyć 20 tysięcy. To oznacza, ze trzecia fala zakażeń nabiera tempa, a udział w niej groźnych mutacji jest coraz bardziej niepokojący. W tej sytuacji istotnego znaczenia nabiera przestrzeganie reguł sanitarnych – w tym zasłaniania nosa i ust maseczkami, utrzymywanie odpowiedniego dystansu, częste mycie rąk, ich dezynfekowanie, a także częste wietrzenie pomieszczeń. Trzymajmy się… zdrowo!.

Ryszard Bańka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe