Wirtualne spotkanie ze strażakami

  • 08.02.2021, 14:02 (aktualizacja 08.02.2021, 16:59)
  • Ryszard Bańka
Wirtualne spotkanie ze strażakami
Przedstawiciele Zarządów Ochotniczych Straży Pożarnych, komendanci oraz prezesi gminnych OSP spotkali się dzisiaj na wspólnej wideokonferencji. W obradach uczestniczył również Komendant Powiatowy PSP, wójtowie i burmistrzowie gmin Powiatu Szczecineckiego oraz inspektorzy ds. Zarządzania Kryzysowego. Posiedzeniu jako prezes OSP Powiatu Szczecineckiego przewodził starosta Krzysztof Lis.

Punkt otwierający posiedzenie dotyczył dystrybucji ulotek w ramach realizacji Narodowego Programu Szczepień Przeciw COVID-19. Broszury zawierające wszystkie niezbędne informacje dotyczące szczepień trafią głównie do osób starszych, które zazwyczaj mają problem z dotarciem do nich za pośrednictwem internetu. Dystrybucją ulotek zajmą się jednostki OSP. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów przekazała strażakom środki ochrony osobistej niezbędne do wykonania powierzonego im zadania. Termin rozpoczęcia kolportażu wyznaczy komendant Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie.

Dużo czasu poświęcono dyskusji na temat szczepień, którym mają zostać poddani sami strażacy. Wg Narodowego Programu Szczepień służby mundurowe należą do I grupy szczepień. Nie jest jednak do końca wiadomym, czy w grupie tej znajdą się również strażacy ochotnicy. Biorąc jednak pod uwagę wspomnianą współpracę oraz fakt uczestnictwa strażaków ochotników w akcjach mających na celu przeciwdziałanie COVID-19, prawdopodobnie oni również zostaną poddani szczepieniom. Zaraz potem poruszono temat kolizji i wypadków drogowych z udziałem pojazdów pożarniczych. Przytoczono wszystkie podstawowe zasady bezpieczeństwa, których celem jest ich ograniczenie.

Ryszard Bańka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe