Stypendia burmistrza

  • 30.12.2020, 14:38 (aktualizacja 30.12.2020, 14:55)
  • Ryszard Bańka
Stypendia burmistrza
Najlepsi uczniowie i studenci oraz najzdolniejsi młodzi artyści i sportowcy odebrali we wtorek z rąk Macieja Makselona stypendia Burmistrza Miasta Szczecinek. Podczas kameralnych uroczystości młodzieży gratulował także Szymon Kiedel, przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Turystki Rady Miasta oraz Tomasz Czuk, dyrektor Komunalnego Centrum Usług Wspólnych w Szczecinku.

Wszystkim nagrodzonym uczniom, ich rodzicom, nauczycielom i dyrektorom szkół należą się wielkie wyrazy uznania. Doskonale zdaję sobie sprawę, ile trudu i poświęcenia trzeba włożyć, aby uzyskiwać tak wybitne osiągnięcia w nauce, sporcie, czy grze na instrumentach muzycznych. Dla każdego ucznia to swego rodzaju inwestycja w przyszłość. Jestem przekonany, że najlepsza z możliwych – mówił podczas uroczystości wiceburmistrz Maciej Makselon. I podsumował: - Miasto wspiera i nadal będzie wspierało najzdolniejszą młodzież. Gwarantuję, że program stypendialny będzie w Szczecinku kontynuowany. Przypomnijmy, że w roku 2021, podobnie jak w mijających 12 miesiącach z budżetu Szczecinka na stypendia przeznaczona została kwota prawie 49 tysięcy złotych. Wysokość miesięcznego wsparcia dla uczniów szkół podstawowych wynosi 195 zł. Stypendium otrzymało dwanaścioro uczniów. Uczniowie szkół średnich, artystycznych i sportowcy otrzymali po 270 zł. Wsparcie otrzymało siedem osób, a dwoje studentów otrzymało stypendia w wysokości 360 zł. Wszystkie stypendia będą wypłacane co miesiąc przez czas nauki w roku szkolnym. Dodatkowo na początku trwającej kadencji Rady Miasta zwiększona została zarówno liczba przyznawanych stypendiów, jak i ich wysokość. Lista stypendystów i fotoreportaż na stronie: https://www.szczecinek.pl/pl/news/stypendia-burmistrza-przyznane-0

Ryszard Bańka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe