Wirus nie odpuszcza

  • 30.11.2020, 13:21 (aktualizacja 30.11.2020, 13:31)
  • Ryszard Bańka
Wirus nie odpuszcza

Ostatnie dwa dni to 88 stwierdzony przypadków zakażenia wirusem SarsCov 2 na terenie powiatu szczecineckiego. W tym czasie nie odnotowano zgonu. Nie oznacza to, ze pandemia ustępuje. Wykonywanych jest mniej badań.

 

Dziś Główny Inspektor Sanitarny poinformował, że w niedzielę na terenie województwa zachodniopomorskiego stwierdzono 599 przypadków zachorowań i jeden zgon. To jest mniej jak w sobotę, ale wynika to z mniejszej ilości badań. Lekarze rodzinni kierują na badania mniej chorych, bo zdecydowanie mniej zgłasza się do nich informując o objawach mogących świadczyć o zakażeniu. Zazwyczaj bagatelizują objawy bojąc się izolacji lub kwarantanny. A to potem przynosi katastrofalne skutki. Wirus jest nieobliczalny i nieprzewidywalny. Może dopaść każdego i w najbardziej nieoczekiwanym momencie. W żaden sposób nie można go lekceważyć. Wirusolodzy i politycy apelują o stosowanie się do obowiązujących zaleceń, o DDM i wietrzenie, a także o ograniczenie przemieszczania się pomiędzy miastami i zrezygnowanie ze świątecznych i sylwestrowych odwiedzin.

Ryszard Bańka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe