DPS w Bornem Sulinowie otrzyma wsparcie

  • 24.11.2020, 15:29
  • Źródło: Starostwo Powiatowe
DPS w Bornem Sulinowie otrzyma wsparcie

Umowy podpisane - DPS w Bornem Sulinowie otrzyma wsparcie w wysokości ponad 279 850,00 zł.

Samorząd powiatowy w sposób szczególny troszczy się o osoby starsze, mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie, dla których koronawirus SARS-CoV-2 jest wyjątkowo niebezpieczny. Dlatego na walkę z trwającą pandemią stara się pozyskiwać środki z różnych źródeł. Dziś (24.11) parafowano umowę, na mocy której borneńska placówka otrzyma 279 850,00 zł.

O fundusze Powiat Szczecinecki aplikował w ramach projektu pn. RAZEM dla DPS, finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, w ramach II Osi priorytetowej: Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji PO WER, Działanie 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym. Planowane wsparcie obejmuje przyznanie dodatków do wynagrodzeń dla pracowników placówki. Nie skorzysta z nich personel posiadający uprawnienia pielęgniarskie, bowiem zostały już one wypłacone z innych źródeł. Odpowiednio wcześniej o fundusze do NFZ-u aplikowała dyrektor placówki Krystyna Berdyńska. Wówczas na wynagrodzenia dodatkowe dla 7 pielęgniarek DPS w Bornem Sulinowie otrzymał ogółem ponad 60 tys. zł brutto, a także ponad 4 860 zł na zakup środków ochrony osobistej.

Dokument w obecności reprezentującej marszałka województwa zachodniopomorskiego dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Doroty Rybarskiej – Jarosz podpisali starosta Krzysztof Lis, wicestarosta Robert Fabisiak oraz skarbnik Powiatu Szczecineckiego Ewa Mikłasz.

Warto przy tej okazji wspomnieć, że w najbliższym czasie placówka otrzyma kolejne środki w wysokości ponad 79 tys. zł z rezerwy celowej budżetu państwa. Wicewojewoda Marek Subocz podpisał umowy na podstawie których kwota w łącznej wysokości ponad 1,9 mln zł trafi do 17 powiatów oraz gminy Koszalin. Środki zostaną przeznaczone na zapewnienie kadry niezbędnej do działalności DPS-ów. Trafią do 31 powiatowych i jednej gminnej placówki, w tym również do borneńskiego DPS-u.

Źródło: Starostwo Powiatowe

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe