SARS-CoV-2 w Szczecinku

  • 15.10.2020, 13:49 (aktualizacja 15.10.2020, 13:57)
  • Źródło: Starostwo Powiatowe
SARS-CoV-2 w Szczecinku

W dniach 15 - 19 października będą wstrzymane są planowe przyjęcia pacjentów do oddziałów chirurgii ogólnej i onkologicznej oraz chirurgii urazowo-ortopedycznej szczecineckiego szpitala. Wynikło to z faktu pozytywnych wyników badań osób z personelu w kierunku SarsCov2. Planowane wznowienie przyjęć od 20 października.

 U pięciu pracowników SOSW w Szczecinku potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2. Dwóch wychowawców, dwóch nauczycieli i jedna pomoc nauczyciela. Osoby te od dłuższego czasu przebywały na zwolnieniu lekarskim z objawami grypopochodnymi. Ponieważ złe samopoczucie nie ustępowało i dodatkowo pojawiły się objawy typowe dla zakażenia Covid-19, zdecydowano o przeprowadzeniu testów. Na szczęście nie mieli oni kontaktu z dziećmi. Niemniej podejmując wszelkie środki ostrożności dyrektor placówki Barbara Zasada wystąpi dziś z wnioskiem do organu prowadzącego oraz szczecineckiego sanepidu o wprowadzenie kształcenia w trybie zdalnym przez okres dwóch tygodni. Samorząd powiatowy i szczecinecki sanepid dokonają dogłębnej analizy sytuacji i dopiero wówczas zostanie podjęta decyzja w tej sprawie.

Źródło: Starostwo Powiatowe

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe