Wsparcie pieczy zastępczej w dobie pandemii

  • 15.09.2020, 18:20
  • Źródło: Starostwo Powiatowe
Wsparcie pieczy zastępczej w dobie pandemii

Wsparcie pieczy zastępczej w dobie pandemii - PCPR w Szczecinku przystąpiło do realizacji Projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Szczecinku, działając na podstawie upoważnienia starosty szczecineckiego Krzysztofa Lisa przystąpiło do realizacji Projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”. Do dzieci wychowujących się w formie pieczy zastępczej z terenu powiatu szczecineckiego trafiło łącznie ponad 421 tys. zł.

Celem głównym projektu jest zapobieganie i ograniczenie negatywnych skutków epidemii w obszarze pieczy zastępczej poprzez wzmocnienie rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka, placówek opiekuńczo-wychowawczych i regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych w zakresie bezpiecznej realizacji zadań tych podmiotów w okresie epidemii. W ramach pozyskanych środków Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Szczecinku realizuje cztery zadania projektowe: przekazywanie środków ochrony osobistej tj. maseczek, rękawiczek, płynów dezynfekujących, sprzętu audiowizualnego, zestawów komputerowych z przeznaczeniem do nauki zdalnej. Szczecinecki PCPR jest również w trakcie przygotowania miejsc do kwarantanny.

Projekt dotyczy zarówno pieczy instytucjonalnej jak i pieczy rodzinnej. Jego ideą jest deinstytucjonalizacja pieczy zastępczej, a więc proces odejścia od opieki w dużych instytucjach na rzecz zapewnienia wsparcia w środowisku lokalnym. W przekazaniu sprzętu komputerowego oraz środków ochrony osobistej opiekunom dzieci wychowujących się w formie pieczy zastępczej uczestniczył starosta Krzysztof Lis.

Projekt „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19” dofinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Jego zakończenie zaplonowano na 30 listopada, 2020 r.

 

Źródło: Starostwo Powiatowe

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe