Zawodowcy przyszłości

  • 16.07.2020, 22:21
  • Źródło: Starostwo Powiatowe
Zawodowcy przyszłości

Zawodowcy przyszłości - dzięki nowemu projektowi realizowanemu w ramach RPO WZ szkoły zawodowe Powiatu Szczecineckiego nadal będą mogły kształcić na najwyższym poziomie. 
Od 2017 roku, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego, w szkołach Powiatu Szczecineckiego realizowany jest projekt „Dobry klimat dla zawodowców”, dzięki któremu zarówno uczniowie jak i nauczyciele szkół zawodowych podnoszą swoje kwalifikacje. Mimo, iż w tym roku projekt się zakończy i jedni i drudzy nadal będą mogli to robić, a to za sprawą nowego projektu – „Zawodowcy przyszłości”- Kompleksowe wsparcie szkół zawodowych w Szczecinku w celu podniesienia jakości kształcenia oraz dostosowania do wymagań gospodarki i rynku pracy.

Projekt „Zawodowcy przyszłości”, podobnie jak „Dobry klimat dla zawodowców” będzie realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Powiat Szczecinecki złożył odpowiedni wniosek i znalazł się na 2 miejscu listy rankingowej podmiotów oczekujących na finansowe wsparcie. W konkursie złożono 32 wnioski z których 21 uzyskało dofinansowanie. Projekt będzie realizowany od kwietnia 2021 roku do lipca 2023. Wartość całkowita projektu to 2.385.998,15 zł, przy 85% dofinansowaniu z EFS i 5% z budżetu państwa w wysokości  2.147.398,15 zł i wkładzie własnym Powiatu Szczecineckiego wynoszącego  238.600,00 zł.
Projekt jak sama nazwa wskazuje, ponownie będzie dedykowany szkołom zawodowym. Objęci nim zostaną uczniowie i nauczyciele ZS Nr 1 im. KEN w Szczecinku, ZS Nr 2 im. Warcisława IV w Szczecinku, ZS Nr 6 im. Stanisława Staszica w Szczecinku oraz ZST. Ogółem z kompleksowego wsparcia skorzysta 181 osób, w tym 156 uczniów techników zawodowych oraz szkoły branżowej I stopnia, a także 25 nauczycieli kształcenia zawodowego. Projekt przewiduje m.in.: staże uczniowskie, pozaszkolne formy kształcenia ustawicznego w obszarze inteligentnych specjalizacji, pomoc stypendialną dla uczniów, udział w zajęciach prowadzonych w szkołach wyższych,  doposażenie pracowni zawodowych, tworzenie klas patronackich, kursy kwalifikacyjne, szkolenia, oraz studia podyplomowe dla nauczycieli.

Źródło: Starostwo Powiatowe

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe